A A A

Jak legalnie ściągać pliki

8 sierpnia 2007, 13:03
Jak legalnie ściągać pliki

"W przypadku P2M wymieniany plik zostaje umieszczony w skrzynkach e-mailowych. Aby z nich ściągnąć pliki, wystarczy pobrać odpowiednią aplikację i zainstalować ją na komputerze" - tłumaczy redaktor naczelny serwisu Biura Ochrony Witryn Internetowych (BOWI Group) Grzegorz "Suriv" Sędkowski.

Nowe sposoby wymiany plików to zdaniem ekspertów obejście prawa w celu uniknięcia przewidzianej kary. "Jeżeli ktoś nie udostępnia nielegalnych utworów, tylko je ściąga na własny użytek, nie podlega odpowiedzialności karnej. Nie musi się więc obawiać wizyty policji w domu" - mówi nadkomisarz Zbigniew Urbański z Komendy Głównej Policji.

Źródło: Gazeta Prawna


Paweł Bijata
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
kaples
opera
8 sierpnia 2007, 15:29
Metoda znana od dawna.
Metoda znana od dawna.Mały wybór.Z torrentów lepiej.
zgłoś do moderacji »
avatar
koziolek
opera
8 sierpnia 2007, 13:35
Odpowiedzialności...
Nie podlega "odpowiedzialności karnej", ale cywilnej już tak. No i inaczej jest z softem inaczej z utworami muzycznymi czy filmowymi.
zgłoś do moderacji »
Najnowsze aktualności

Pierwszy komputerowy błąd
13 sierpnia 2020
9 września 1947 odkryto pierwszego w historii komputerowego „buga”, czytamy na pożółkłych kartkach kalendarza IT.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto