A A A

Jak sprzątać system?

14 kwietnia 2020, 09:20
Microsoft testuje nową funkcję, która ma się pojawić w aktualizacji Windowsa 10.
Jak sprzątać system?

Windows 10 poradzi, co robić ze zbędnymi plikami.

W blogu microsoftowego programu Windows Insider przedstawiono udogodnienia, które mają się pojawić w jednej z kolejnych aktualizacji systemu Windows 10, a obecnie są testowane.

Interesującym dodatkiem do kompilacji 19603 są zalecenia dotyczące utrzymywania porządku w systemie, otrzymywane po uruchomieniu apletu Ustawienia i przejściu do sekcji System | Pamięć. Obecnie są w niej prezentowane informacje dotyczące stopnia wykorzystania dysków twardych, miejsca zajmowanego przez aplikacje, pliki tymczasowe itp. Po aktualizacji ma pojawić się funkcja podpowiedzi, dzięki której użytkownik się dowie, których programów lub plików dawno nie używał, czyli – jak można przypuszczać – są mu niepotrzebne i warto się zastanowić nad usunięciem ich z dysku.

Wpis w blogu informuje również o zapowiadanej już wcześniej nowej wersji narzędzia WSL, zapewniającej lepszą współpracę microsoftowego systemu z Linuksem.

fot. Microsoft


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto