A A A

Jak uruchomić PlayStation 4 Pro

10 listopada 2016, 12:20
Dzisiaj do sprzedaży trafiła konsola Playstation 4 Pro. Niestety posiadacze niektórych modeli telewizorów 4K nie są w stanie podłączyć jej do swojego odbiornika. Wiemy jednak jak to zrobić.
Jak uruchomić PlayStation 4 Pro

Firma Sony Interactive Entertainment Europe wprowadziła dziś na rynek konsolę PlayStation 4 Pro. PS4 Pro obsługuje dynamiczną rozdzielczość o doskonałej jakości 4K oraz funkcję HDR.

Ponadto, przy okazji premiery konsoli, aktualizacji zostanie poddana aplikacja Netflix dla PS4 Pro, dzięki czemu użytkownicy będą mogli odbierać treści w rozdzielczości 4K. Wśród nich znajdzie się m.in. drugi sezon serialu „Narcos", a także serial „Luke Cage". Oczekuje się, że do końca bieżącego roku na Netflixie zostanie udostępnionych ok. 600 godzin treści 4K. Serwis YouTube, będący obecnie jednym z największych źródeł treści w formacie 4K, również zostanie poddany dzisiaj aktualizacji, dzięki czemu konsola PS4 Pro zyska dostęp do treści w rozdzielczości 4K.

Konsola PS4 Pro oferuje również liczne korzyści graczom posiadającym telewizor HD, który nie obsługuje rozdzielczości 4K ani formatu HDR. Można tu wymienić wyższą lub mniej zmienną częstotliwość odświeżania obrazu, lepsze możliwości graficzne czy zaawansowane środowiska rozgrywki.

Niestety okazuje się, że na niektórych telewizorach (np OLED LG) nie pojawia się obraz po podłączeniu konsoli. Przyczyną jest niedogadywanie się konsoli z telewizorem w kwestii protokołu HDCP. Prawdopodobnie Sony lub LG wydadzą wkrótce patch poprawiający tą sytuację, jednak do tej chwili użytkownicy zdani są wyłącznie na siebie. Na szczęście istnieje prosta metoda naprawienia tej niedogodności.

- włącz konsolę przytrzymując przycisk tak długo (kilka sekund), aż usłyszymy sygnał dźwiękowy

- podłącz pad kablem do konsoli i wciśnij przycisk PS

- przejdź do ostatniej pozycji w menu

- wybierz opcję 1.4 only

- zatwierdź zmiany i poczekaj aż konsola się zresetuje

Gotowe!


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto