A A A

Jak wielki jest Facebook?

7 października 2019, 08:20
Firma Data Reportal opublikowała raport na temat użytkowników serwisów społecznościowych.
Jak wielki jest Facebook?

Według dokumentu Q3 Global Digital Statshot w trzecim kwartale bieżącego roku liczba aktywnych użytkowników platform społecznościowych przekroczyła 3,5 miliarda. Dwie trzecie z nich to osoby korzystające z Facebooka – w serwisie tym zarejestrowanych jest 2,4 miliarda kont.

Nie należy zapominać, że Facebook jest również operatorem platform i usług takich jak Instagram, WhatsApp i Messenger. Wszystkie one mogą pochwalić się dziesięciocyfrową liczbą użytkowników: Instagram ma ich już ponad miliard, Messenger – 1,3 miliarda, a WhatsApp – 1,6 miliarda.

W świecie mediów społecznościowych jedynym przedsiębiorstwem, które może konkurować z Facebookiem, wydaje się korporacja Tencent. To dostawca popularnego na Dalekim Wschodzie komunikatora WeChat – ma on 1,1 miliarda użytkowników. Z drugiego komunikatora Tencenta – QQ – korzysta 823 miliony osób, a na platformie społecznościowej Qzone działają 572 miliony aktywnych kont.

Liczbę pół miliarda użytkowników osiągnął program TikTok chińskiej firmy ByteDance. Dalsze miejsca zajęły serwisy Redditt oraz Twitter – w obydwu zarejestrowano 330 milionów kont.

fot. Data Reportal


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Huawei otrzyma mapy TomToma
21 stycznia 2020
Holenderskie przedsiębiorstwo dostarczy chińskiemu potentatowi cyfrowe wersje map i informacje o ruchu drogowym.

Acer z dwoma laptopami TravelMate
21 stycznia 2020
Konwertowalny lub klasyczny laptop z odporną obudową i wydajną baterią, a do tego w przystępnej cenie? Tak, to TravelMate.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto