A A A

Jak z dwóch dysków SSD zrobić zewnętrzny nośnik?

23 lutego 2018, 10:00
Kilka lat temu całkiem popularnym formatem dysków SSD były nośniki mSATA. Dziś już niemal wymarły, a posiadacze tego typu urządzeń nie mają właściwie możliwości by zainstalować je w swoich nowych komputerach. Jest na to jednak pewien sposób. Dlaczego nie zrobić ze starego SSD nośnika zewnętrznego?
Jak z dwóch dysków SSD zrobić zewnętrzny nośnik?

Niemiecka firma Delock wprowadza właśnie nowy produkt: konwerter oznaczony numerem kodowym 62986. Za może mało porywającą nazwą stoi bardzo ciekawe urządzenie. Dzięki niemu bez problemu zdołamy wykorzystać nośniki SSD mSATA lub SSD M.2, nawet jeżeli komputer nie posiada odpowiedniego złącza.

Wewnątrz obudowy konwertera znajdują się dwa sloty: mSATA i M.2. Możemy wykorzystać jeden z nich lub obydwa. Wewnątrz można zamontować nośniki mSATA połówkowe lub pełne oraz M.2 korzystające z kontrolera SATA o formatach 2230, 2242, 2260 oraz najpopularniejszym 2280. W ten sposób z dwóch dysków można zrobić jeden, do tego całkiem wydajny nośnik zewnętrzny. Do komputera podłączymy go za pomocą USB 3.1 typu C. Także w sytuacji, w której modernizujemy laptopa wymieniając jego dysk SSD na bardziej pojemny, możemy wykorzystać starszy dysk ponownie.

Produkt jest dostępny na rynku w cenie ok. 480 zł

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto