A A A

Jak zabezpieczyć elektronikę przed mrozem

8 listopada 2013, 12:31
Jak zabezpieczyć elektronikę przed mrozem

Zima za pasem. Poza ciepłym ubraniem warto pomyśleć również o własnym bezpieczeństwie energetycznym. Przestarzała sieć energetyczna coraz częściej nie radzi sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Postępująca automatyzacja i komputeryzacja powoduje stale zwiększające się zapotrzebowanie na energię elektryczną. Do komputerów, serwerów, centralek telefonicznych dołączyły routery, rolety, bramy czy nawet akwaria. Mieszkańcy Polski już niejednokrotnie poznali skutki blackoutu (awarii i braku prądu). Szerokim echem odbiła się historia 100 tys. mieszkańców Mazowsza pozbawionych prądu w tegoroczne Święta Wielkanocne. Awarię wywołał nieoczekiwany powrót zimy.

Trudno liczyć na poprawę stanu rodzimej infrastruktury energetycznej. Co gorsza, specjaliści postrzegają przyszłość polskiego sektora energetycznego w ciemnych barwach. BBC ostrzega, że w przyszłym roku możemy spodziewać się 6 proc. deficytu mocy. Niezbyt optymistyczne wieści mają również dla nas meteorolodzy. Rosyjscy naukowcy przewidują, że tegoroczna zima w Polsce może być najmroźniejszą na przestrzeni ostatniego stulecia. Warto też zwrócić uwagę na fakt, iż cztery ostatnie zimy na przeważającym terenie Polski charakteryzowały się temperaturą poniżej średniej wieloletniej. Nie można wykluczyć, że śnieg, wiatr i mróz znów będą siać spustoszenie w sieciach energetycznych. Co zrobić, aby we własnym zakresie zapewnić bezpieczeństwo zasilania we własnym domu? Ratunkiem jest wykorzystanie zasilaczy awaryjnych UPS. Większość ludzi utożsamia urządzenia z ochroną komputerów stacjonarnych, tymczasem ich możliwości są o wiele większe.

Jedno z takich rozwiązań jest oferowane przez firmę Ever. UPS-y serii Specline zostały zaprojektowane z myślą o urządzeniach wymagających długiego czasu podtrzymania pracy m.in kotłów centralnego ogrzewania, kominków z płaszczem wodnym, układów solarnych, rolet okiennych, bram wjazdowych garażowych, systemów alarmowych i monitoringu, central sterujących oraz innych urządzeń domowych. Zasilacz Specline jest przeznaczony również do ochrony układów solarnych. Jego zadaniem jest zapewnienie ciągłej pracy pomp obiegowych dzięki czemu nie dojdzie do przegrzania roztworu glikolu, utraty jego właściwości i w konsekwencji do wymiany co spowoduje wymierne koszty.

Foto: stock.xchng


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
clanpapa
8 listopada 2013, 17:03
Odnosnie kopotera to jest stary niezawodny sposob:Przelacznik automatyczny,Akumulator samochodowy,i prztwarzacz samochodowy z 10 na 230 volt.W razie braku pradu,lub zalamania lini napiecia korzystasz z standby z akumulatora.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto