A A A

Jak zintegrować ze sobą dyski SSD i HDD

23 stycznia 2017, 07:40
Choć SSD stopniowo wypierają dyski HDD, to te drugie nadal w pewnych obszarach pozostają lepszym rozwiązaniem. A gdyby tak połączyć to, co w tych dyskach najlepsze? Sprawdzenie takiego rozwiązania umożliwia karta PCI Express od Delocka.
Jak zintegrować ze sobą dyski SSD i HDD

Produkt Delocka (89379) wspiera technologię HyperDuo, dzięki której istnieje możliwość połączenia dysku SSD i HDD w jedno urządzenie. W ten sposób użytkownik może korzystać z zalet obu tych produktów: szybkości dysku SSD i pojemności dysku HDD.

Urządzenie poszerza też PC-ta o dwa dodatkowe złącza M.2 i SATA, co przy montażu odpowiednich podzespołów pozwala osiągnąć prędkość transmisji danych nawet do 6 Gb/s. Łącznie możemy podłączyć dwa dyski SSD przez M.2 i dwa dyski SSD lub HDD poprzez SATA III.

Karta PCI Express kosztuje około 399 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
ptrick
ptrick
25 stycznia 2017, 14:14
Dawidzie, dyski SSHD nie są tak wydajne. Masz bardzo mało pamięci flash do zwykłego dysku HDD. W tym przypadku masz pełen dysk SSD połączony z HDD, znacznie więcej pamięci flash, także to rozwiązanie jest znacznie lepsze, ale też droższe.
avatar
~Anonim
24 stycznia 2017, 11:57
Witam! Przecież nie od dziś na rynku dostępne są hybrydy HDD z SSD (tzw. SSHD) stanowiące pewien kompromis pomiędzy HDD a SSD, więc... Chyba nie ma problemu? :oczy: P.S. Sam korzystam z takiego rozwiązania w stacjonarnym PC - i działa całkiem nieźle ;) .
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto