A A A

Japonia ZenFonami stoi

2 lutego 2016, 14:30
Japonia, kraj wielu innowacji i urządzeń z których korzystamy na co dzień, kocha gadżety. Jak się okazuje – nie koniecznie swoje. Zgodnie z wynikami najnowszych badań BCN, japońskiej firmy badającej lokalny rynek IT, urządzenia firmy ASUS były najchętniej kupowanymi przez Japończyków smartfonami w sprzedaży bezpośredniej w zeszłym roku.
Japonia ZenFonami stoi

Analizując wyniki sprzedaży smartfonów w 2015 roku, okazało się że japoński rynek SIM-free, czyli bez zobowiązania u operatora, został zdominowany przez firmę z Tajwanu. ASUS może pochwalić się udziałem w sprzedaży na poziomie 28,6%, wyprzedzając resztę stawki o 5 proc.. Hitem sprzedażowym w Kraju Kwitnącej Wiśni okazał się ASUS ZenFone 5, który popularność zdobył już w 2014 roku - w listopadzie, zgodnie z doniesieniami firmy BCN, jego sprzedaż stanowiła 43 proc. ogółu smartfonów SIM-free, zaś w marcu 2015 - 25 proc.. Podobną popularnością może pochwalić się ZenFone 2, wprowadzony w 2015 roku, zdobywający przychylność konsumentów dzięki dobrej relacji ceny do jakości urządzenia.

Rynek smartfonów w sprzedaży bezpośredniej ma tendencję wzrostową. Zgodnie z przewidywaniami w bieżącym roku ma wzrosnąć o 37 proc., do 1,85 miliona sztuk. Zaś w 2018 na rynku japońskim ma sprzedać się blisko 4 milionów słuchawek w tym modelu.

Co istotne, ubiegły rok był przełomowy dla japońskiego rynku telekomunikacji. Zgodnie z zaleceniami tamtejszego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Komunikacji, od maja 2015 roku wszystkie telefony, także sprzedawane u operatorów są sprzedawane bez simlocków. Wcześniej rynek był obwarowany ścisłymi regulacjami, mającymi na celu ochronę lokalnych producentów i podtrzymanie wierności klienta dla danego operatora.

 


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto