A A A

Japonia wabi producentów półprzewodników

21 października 2021, 07:00
Kosztem 7 miliardów dolarów w Hiroszimie powstanie nowa fabryka Microna – amerykańskiego producenta układów pamięci.
Japonia wabi producentów półprzewodników

Nie tylko Micron

Produkcja ruszy w 2024 roku; w zakładzie wytwarzane będą chipy DRAM, stosowane w centrach danych – taką informację podała gazeta „Nikkan Kogyo". Na razie przedstawiciele firmy nie komentują tych doniesień.

Niedobory chipów innych niż pamięci zmusiły m.in. producentów samochodów i smartfonów do ograniczenia działalności, co skutkowało zmniejszeniem sprzedaży układów pamięci DRAM. Producenci liczą jednak na wzrost sprzedaży dzięki rozbudowie centrów danych.

Inny wielki producent chipów, Taiwan Semiconductor Manufacturing Co., również ogłosił, że zamierza wybudować w Japonii fabrykę – jak twierdzą media, dotowaną częściowo przez japoński rząd.

Japonia wabi w ten sposób producentów chipów, aby zapewnić rodzimym firmom łatwy dostęp do półprzewodników niezbędnych do utrzymania dobrych wyników gospodarczych.

Micron ma już zakład i ośrodek rozwojowy w Hiroszimie, gdzie produkuje półprzewodniki DRAM na 300-milimetrowych podłożach (waflach) krzemowych oraz tańsze układy pamięci NAND.

fot. Pixabay


Sebastian Nanasik
Tagi: pamięć
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nissan również elektryczny
30 listopada 2021
Japońska firma zainwestuje w ciągu pięciu lat prawie 18 miliardów dolarów w produkcję e-pojazdów.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto