A A A

Japonia wprowadza podatek od pobieranych plików

16 stycznia 2014, 10:24
Japonia wprowadza podatek od pobieranych plików
Dodatkowy podatek za gry pobrane z platformy Steam i nie tylko? Na szczęście tylko w Japonii.

Podatek zacznie obowiązywać od 2015 roku i dotyczy wszystkich zagranicznych serwisów umożliwiających pobieranie gier, filmów czy muzyki. Powód? Platformy oferujące pliki w Japonii płacą dodatkowy podatek, wliczony w oferowane produkty. Tymczasem takie platformy jak Steam czy Amazon podatków nie płacą.

Mamy nadzieję, że w tym przypadku Polska nie stanie się "drugą Japonią".

Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (6)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
ptrick
ptrick
16 stycznia 2014, 18:37
Nawet jeśli to standardowy użytkownik nie odczuje tego.
avatar
~Anonim
16 stycznia 2014, 17:22
ptrick napisał(a): [...] Do nas to nie przejdzie, bo u nas nie ma takiego podatku. Obyś miał rację... A, że u nas takiego podatku nie ma, to nie znaczy, że nie mogą takowego wprowadzić.
ptrick
ptrick
16 stycznia 2014, 16:57
Jeśli już o tym mowa to jedynie tyczy się UE. Druga sprawa, jak można wnioskować z artykułu, w Japonii od lat japońskie serwisy udostępniające pliki płacą podatek dodatkowy, więc w sumie nie dziwi mnie, że w końcu skubną zagraniczne serwisy. Do nas to nie przejdzie, bo u nas nie ma takiego podatku.
avatar
~Anonim
16 stycznia 2014, 16:46
Bo zawsze tak jest, że każda (lub prawie każda) nowinka techniczna czy jakiś tam regulamin (uchwała sejmu, itp.), które zostały wprowadzone za granicą prędzej czy później dochodzą i do nas (tj. do Polski) ;).
ptrick
ptrick
16 stycznia 2014, 16:41
Czemu tak uważasz?
avatar
~Anonim
16 stycznia 2014, 10:53
Witam! Tylko w Japonii?:oczy: Skoro już gdzieś (w tym przypadku w Japonii) to wprowadzili, to kwestią czasu jest, aż dotrze to do Polski.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto