A A A

Jeff Bezos ujawnił datę ustąpienia ze stanowiska szefa Amazona

27 maja 2021, 15:00
Dzień wybrany przez Bezosa na oddanie części władzy jest nieprzypadkowy.
Jeff Bezos ujawnił datę ustąpienia ze stanowiska szefa Amazona

Szczególny dzień

O ustąpieniu Jeffa Bezosa z funkcji szefa Amazona wiemy już od dłuższego czasu. Do tej pory nie znaliśmy jednak konkretnej daty tego wydarzenia – wciąż mówiło się tylko, że nastąpi w drugiej połowie tego roku. Termin został wreszcie ujawniony na wczorajszym spotkaniu z akcjonariuszami. Ostatni dzień kadencji Bezosa przypadnie na 5 lipca 2021 roku.

 

Dalsza kontrola

To bardzo istotna dla Amazona data, ponieważ tego dnia przypada 27. rocznica rozpoczęcia działalności przez spółkę. Na początku była małą księgarnią, która z czasem stała się światowym gigantem w dziedzinie e-handlu.

Po wygaśnięciu kadencji Bezos nie opuści jednak firmy całkowicie. Ma objąć stanowisko szefa rady nadzorczej Amazona. To pozwoli mu dalej decydować o losach firmy, a jednocześnie zapewni więcej czasu na rozwijanie innych projektów, m.in. programu wycieczek w kosmos. Nowym CEO zostanie z kolei Andy Jassy, człowiek stojący za rozwojem technologii chmurowych firmy.

fot. Wikipedia


Krzysztof Kempski
Tagi: amazon
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto