A A A

Jest Chrome 86

7 października 2020, 10:10
Nowa wersja browsera przynosi funkcje poprawiające bezpieczeństwo internauty.
Jest Chrome 86

Pewne hasła, gwarantowane formularze

Koncern z Mountain View opublikował kolejne wydanie przeglądarki Chrome. Wersja desktopowa jest już dostępna. Edycja na urządzenia przenośne pojawi się niebawem.

 

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Funkcja kontrolowania haseł, pozwalająca sprawdzić, czy zapamiętane informacje dotyczące logowania do witryn nie pojawiły się na listach wykradzionych danych, jest obecnie dostępna także w przeglądarce Chrome dla Androida oraz iOS-a.

Chrome 86 ostrzega internautów przed wypełnianiem niezabezpieczonych formularzy. Pojęcie „niezabezpieczone formularze" oznacza formularze znajdujące się na stronach, z którymi komunikacja odbywa się z wykorzystaniem protokołu HTTPS, ale przesyłające wprowadzone dane za pomocą nieszyfrowanego protokołu HTTP. Poza tym wyłączona zostaje wówczas funkcja automatycznego uzupełniania pól.

Browser zablokuje możliwość pobierania archiwów (plików ISO i ZIP) z wykorzystaniem protokołu HTTP (choćby nawet dane znajdowały się w witrynie, z którą internauta łączy się używając protokołu HTTPS). Wyświetlany będzie komunikat „pliku nie można bezpiecznie pobrać".

Programiści Google'a zadbali też o zwiększenie wydajności przeglądarki. Obsługa kart otwartych w tle zajmie maksymalnie 1% czasu procesora od momentu, gdy okaże się, że są one nieaktywne przez pięć minut. Karty mogą „budzić się" raz na minutę w tle. Ta funkcja ma przyczynić się równeż do ograniczenia zużycia energii i wydłuzenia czasu pracy urządzeń przenosnych.

fot. Gerd Altmann – Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto