A A A

Jeszcze mniejsza i lżejsza wersja PlayStation 3

20 września 2012, 13:00
Jeszcze mniejsza i lżejsza wersja PlayStation 3

Na tegorocznych targach Tokyo Game Show Sony Computer Entertainment przedstawiło nowy model systemu PlayStation 3. Nowa konsola będzie jeszcze mniejsza i lżejsza od poprzednika. Sprzedaż rusza już we wrześniu tego roku.

Nowy system PS3 dostępny będzie na polskim rynku w 2 wariantach: z dyskiem twardym o pojemności 500GB oraz z pamięcią flash o pojemności 12GB. W Polsce, jak i całej Europie nowa wersja PS3 z dyskiem 500GB dostępna będzie już od 28 września natomiast wersji 12GB, od 12 października br.

Dzięki dodatkowej pojemności dysku w nowym PS3 użytkownicy będą mogli cieszyć się większą ilością przechowywanych treści, w tym gier, muzyki, zdjęć i materiałów wideo. Użytkownicy mogą również rozszerzyć pojemność nowego modelu PS3 z 12GB pamięcią flash poprzez podłączenie dedykowanego dysku HDD o pojemności 250GB, który pojawi się równocześnie z nowym PS3.

Nowy model PS3 charakteryzuje się mniejszą wagą oraz rozmiarem obudowy. Rozmiar i waga najnowszego PS3 zmniejszyły się o ponad połowę w stosunku do pierwszego modelu PS3® z dyskiem twardym o pojemności 60GB oraz odpowiednio o 20 proc. i 25 proc. w porównaniu do dotychczasowego modelu PS3.

PS3 zmienia również swój wygląd poprzez zastosowanie przesuwnej pokrywy dysku Blu-Ray. Jej charakterystyczny, elegancki kształt zostaje zachowany, dzięki czemu będzie prezentować się doskonale w każdym salonie.

Ponadto, wybór dodatków, jaki zostaje wprowadzony przez Sony Computer Entertainment (SCE), jest odpowiedzią na różnego rodzaju potrzeby użytkowników. Jednym ze sprzedawanych oddzielnie, dostępnych akcesoriów, będzie podstawka (Vertical Stand), umożliwiająca ustawienie systemu w pozycji pionowej, co oferuje większą elastyczność przy korzystaniu z nowego modelu PS3.

Na tym nie koniec. SCE zapowiada dalszą pracę nad poprawą jakości korzystania z PS3, która w tym roku obchodzi swoje 7. urodziny. Główny cel, jaki stawiają sobie producenci, to rozbudowanie biblioteki ciekawych i atrakcyjnych tytułów gier oraz zapewnienie szerokiej gamy sprzętu sygnowanego marką PlayStation.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto