A A A

Jim Whitehurst zrezygnował ze stanowiska prezesa IBM-a

5 lipca 2021, 12:40
Firma oficjalnie poinformowała o zmianie na stanowisku prezesa.
Jim Whitehurst zrezygnował ze stanowiska prezesa IBM-a

Nagła zmiana

Jim Whitehurst złożył rezygnację ze stanowiska prezesa IBM-a. Informacja została potwierdzona przez koncęrn. Jednocześnie ustępujący prezes ogłosił, że pozostanie w firmie jako starszy doradca dyrektora generalnego. Wiadomość przyczyniło się do 3-procentowego spadku wartości akcji IBM-a. Trudno się temu dziwić – kadencja Whitehursa tbyła to wyjątkowo krótka, co może wywoływać obawy dotyczące kondycji spółki.

 

Po abordażu

Whitehurst został prezesem w styczniu 2020 roku. Wcześniej przez 12 lat zarządzał tworzącym oprogramowanie typu open source przedsiębiorstwem Red Hat. Firma za jego kadencji została przejęta w 2019 roku właśnie przez IBM. Prowadzona przez niego spółka kosztowała giganta około 34 miliardy dolarów. Jim od razu został włączony do struktur kierowniczych, a następnie szybko awansował.

Nie znamy jeszcze nazwiska następcy Whitehursta. IBM nie podał też przyczyny decyzji dotychczasowego prezesa; koncern w ostatnich miesiącach mocno pracował jednak nad zmianą dotychczasowego kursu, inwestując w technologie chmurowe oraz sztuczną inteligencję. Możliwe, że rezygnacja Whitehursta jest tego konsekwencją.

fot. Paul Friends, Wikipedia


Krzysztof Kempski
Tagi: IBM, cloud
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto