A A A

Joe Biden zaprzysiężony na Twitterze

21 stycznia 2021, 12:50
Wirtualne insygnia władzy zostały wręczone.
Joe Biden zaprzysiężony na Twitterze

Gospodarz Białego Domu i Twittera

Wraz z wygaśnięciem kadencji Donalda Trumpa, Twitter przekazał Joe Bidenowi konto @POTUS. Jest to oficjalny profil prezydenta USA, zapewniający specjalne przywileje, m.in. niemożność zbanowania. To niejedyny profil przekazany nowej władzy. Od teraz swoje konto ma również nowa Pierwsza Dama oraz Biały Dom.

 

Od zera

Przy przekazaniu profili nie obyło się bez kontrowersji. Przede wszystkim Twitter zdecydował się zrestartować całe konto. Oznacza to, że Joe Biden miał początkowo 0 obserwujących. Sztab prezydenta wyraził niezadowolenie z powodu tej decyzji, przypominając że licznika nie cofnięto podczas przekazywania uprawnień Donaldowi Trumpowi, gdy kadencję kończył Barack Obama.

Twitter wyjaśnił jednak, że to nowa polityka i stosuje taką praktykę od jakiegoś czasu, również w odniesieniu do kont innych głów państw. Ma to na celu zapewnienie użytkownikom możliwości dokonania ponownego wyboru, czy chcą śledzić dany profil. To ważna kwestia zwłaszcza w sytuacji, gdy pomiędzy nowym i ustępującym prezydentem występują duże rozbieżności zdań.

fot. Gage Skidmore, Wikipedia


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto