A A A

Już co czwarty aktywny satelita należy do Elona Muska

5 lutego 2021, 12:20
Firma Muska wysłała już w kosmos ponad 1000 orbiterów.
Już co czwarty aktywny satelita należy do Elona Muska

Odlot

Po wykonaniu w ciągu dwóch lat blisko 30 misji, firma SpaceX założona przez Elona Muska kontroluje już ponad 25% aktywnych satelitów. Ostatnią misją jest zorganizowany w czwartek lot rakiety Falcon 9, która dostarczyła na orbitę 60 kolejnych obiektów Starlink. Misja sprawiła, że liczba satelitów wysłanych przez ekipę Muska na orbitę przekroczyła już 1000 sztuk.

 

Jest dużo, będzie więcej

Jak pokazują statystyki, w przestrzeni kosmicznej znajduje się obecnie 3521 konstrukcji tego typu. Żadna firma nawet nie zbliża się jednak do wyniku osiągniętego przez twórcę Tesli. Jego przedsiębiorstwo stało się zdecydowanym liderem, a ambicje Muska na tym się nie kończą. Dziś startuje kolejna misja z 60 satelitami na pokładzie. W planach są już kolejne loty.

Między innymi dzięki temu projektowi, Musk stał się na początku 2021 roku najbogatszym człowiekiem na świecie z majątkiem 200 miliardów dolarów. Jego celem jest wysłanie w przestrzeń kosmiczną łącznie 40 000 satelitów. Na razie firmie udało się zdobyć pozwolenie na umieszczenie 12 000 jednostek.

 

Internet z kosmosu

Tak rozbudowana sieć nadajników miałaby zapewnić komfortową transmisję bardzo szybkiego i ogólnodostępnego internetu dla mieszkańców globu. Obecnie Starlink oferuje prędkość na poziomie 150 Mbps za 100 dolarów miesięcznie (plus jednorazowy wydatek rzędu 500 dolarów za zakup talerza satelitarnego). Większa dostępność pozwoliłaby jednak zmniejszyć cenę usługi.

fot. SpaceX


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto