A A A

Już wkrótce Word będzie przewidywał tekst

23 lutego 2021, 14:00
Microsoft wreszcie zapowiada debiut długo oczekiwanej nowinki.
Już wkrótce Word będzie przewidywał tekst

Wiemy, co masz na myśli

Microsoft zapowiedział, że już w marcu aplikacje takie jak Word czy Outlook dostaną nową funkcję. Będzie nią przewidywanie tekstu podczas pisania. Jak ma działać? Jeżeli zdecydujemy się na jej włączenie, program będzie na żywo proponować nam kolejne frazy. Sugestia będzie aktualizowana po każdym znaku dopisanym ręcznie przez użytkownika.

 

Uczy się stylu

Program weźmie pod uwagę często wykorzystywane przez nas konstrukcje, a także kontekst zdania. Funkcja ma bazować na uczeniu maszynowym, co oznacza, że im dłużej będzie aktywna, tym bardziej pomocna się okaże. Czasami będzie podsuwać nam pojedyncze słowa, innym razem z kolei całe frazy, wraz ze znakami interpunkcyjnymi. Użytkownik ma możliwość zaakceptowania proponowanych zmian klawiszem [Tab] lub odrzucać je po naciśnięciu [Esc].

Przewidywaniem słów można pobawić się już teraz w wersji testowej Worda – Microsoft udostępnił ją 50% testerów oprogramowania. Na razie obsługiwana jest, niestety, wyłącznie wersja anglojęzyczna, co powinno jednak zmienić się z czasem. Word i Outlook zaczną podpowiadać nam już w marcu br.

fot. Microsoft


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto