A A A

K-650 – nowy soundbar Samsunga

25 lipca 2016, 10:00
Firma Samsung zaprezentowała nowy soundbar K-650, który pozwala odtwarzać dźwięk w jakości HD.
K-650 – nowy soundbar Samsunga

W jaki sposób przemienić zwykły pokój w kino domowe? Pierwszym krokiem jest zadbanie o właściwe zaciemnienie pomieszczenia - idealnie do tego celu nadają się zasłony, które przy okazji pomogą wyeliminować pogłos i poprawić parametry akustyczne pomieszczenia. Ważne jest także odpowiednie rozmieszczenie foteli lub kanapy względem ekranu. Sercem domowej sali kinowej jest jednak sprzęt - należy pamiętać, że poza obrazem, niezwykle ważna jest również jakość dźwięku. Inżynierowie z laboratorium Samsung Audio Lab opracowali nową wersję soundbara, który łącząc się bezprzewodowo z telewizorem tworzy nowoczesny zestaw kina domowego.

Moc na szóstkę

Doskonałym dopełnieniem seansów filmowych jest dźwięk - czysty, głęboki i odpowiedniej mocy. Soundbar Samsung K-650 składa się z sześciu wbudowanych w listwę głośników oraz bezprzewodowego subwoofera o łącznej mocy aż 340W, zaś ścieżka audio może zachować bogactwo oryginalnego dźwięku w jakości HD, dzięki próbkowaniu 192 kHz/24-bit. Aby dodatkowo zapewnić jeszcze bardziej realistyczne brzmienie, sprzęt został wyposażony w tzw. aktywny crossover. Rozwiązanie to oznacza, że każdy głośnik w poziomej listwie ma swój dedykowany wzmacniacz, dzięki czemu do naszych uszu dociera o wiele bardziej klarowny i czysty dźwięk. Odtworzenie wrażeń z sali kinowej w zaciszu własnego domu ułatwia również funkcja Surround Sound Expansion, która sprawia, że ścieżka audio lepiej rozprzestrzenia się po pomieszczeniu i zapewnia pełniejsze wrażenia akustyczne.

Szept doskonale słyszalny

Częstym problem podczas oglądania seriali czy filmów jest niewłaściwy balans ścieżek dźwiękowych. W efekcie, kwestie wypowiadane przez bohaterów są niesłyszalne, gdyż zakłóca je muzyka w tle lub dźwięki poboczne. Dlatego też w soundbarze K-650 zastosowano specjalny głośnik centralny, który odpowiada za emisję dialogów, dzięki czemu zapewniona jest lepsza słyszalność nawet w scenach szeptanych.

Bezprzewodowe centrum rozrywki

Rozwiązania bezprzewodowe zyskują na popularności - są wygodne, proste w obsłudze i zapewniają większą swobodę aranżacyjną wnętrz. Soundbar K-650 również wpisuje się w ten trend. Urządzenie może połączyć się bezkablowo z telewizorem Samsung za pomocą TV SoundConnect, a także z głośnikami Multiroom, dzięki funkcji Multiroom Link, wykorzystującej sygnał Wi-Fi. Pozwala to dowolnie rozmieszczać sprzęty i łatwo stworzyć domową salę kinową - urządzenia bowiem można sparować ze sobą w za pomocą kilku kliknięć, w bardzo intuicyjny sposób. Co więcej, soundbar można również obsługiwać przy użyciu smartfonu za pomocą aplikacji Multiroom - telefon umożliwia wówczas włączanie i sterowanie odtwarzaną playlistą, a także obsługę różnorodnych serwisów streamingowych.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto