A A A

Kabel USB dla audiofilów

26 września 2011, 12:26
Kabel USB dla audiofilów

Odpowiadając na zapotrzebowanie ze strony audiofilów ze środowiska komputerowego, firma Chord przygotowała wysokiej klasy kabel USB SilverPlus.

Kabel nie ma pretensji do bycia najlepszym na rynku, czy to przez zastosowane materiały, czy też unikalne technologie. Nie ma być też najdroższym kablem tego typu. Jego przewaga polega natomiast na korzystaniu przy jego projektowaniu z dwudziestoletniego doświadczenia firmy w produkcji kabli audio. I to ono daje prawdziwą różnicę i wartość naddaną.

USB SilverPlus bazuje na zrozumieniu zagadnień technologicznych i empirycznym doświadczeniu w ich wdrażaniu. Podobnie jak inne kable Chorda, USB SilverPlus przychodzi z sugestią co do samodzielnych odsłuchów i do formułowania własnych opinii. Ale oczywiście – to nie jest kolejny, zwykły kabel, to konstrukcja zaprojektowana przez Chorda w Amesbury, blisko Stonehenge w Anglii.

USB SilverPlus wykonany jest z grubych drutów ze srebrzonej miedzi. Inżynierowie Chorda mają głębokie przekonanie co do tego, że użycie srebrzonej miedzi jest punktem krytycznym do osiągnięcia ultra-szybkich transferów danych. Geometria kabla, polegająca na skręceniu par przewodników znacząco zmniejsza szumy i minimalizuje wpływ na siebie ścieżki sygnału i zasilania. Duży przekrój kabla gwarantuje satysfakcjonujący przesył sygnału nawet na 5 m. Jako podstawowy izolator wybrany został spieniony gazem polietylen, materiał o ekstremalnie niskiej stałej dielektrycznej. Daje to gwarancję przesyłu nawet bardzo szybkich sygnałów.

Równie istotne jest ekranowanie kabla. Podwójny ekran w USB SilverPlus ma postać gęstego splotu i grubej folii. Ta sama kombinacja użyta była w znakomitych kablach HDMI Chorda. O integralność sygnału dbają także złocone piny i obejmy wtyków USB.

Kolejnym obszarem konstrukcji każdego kabla, szczególnie istotnym dla Chorda, jest tłumienie wibracji. Podobnie jak w innych interkonektach tej firmy, tak i tutaj zastosowano specjalną koszulkę z miękkiego, minimalizującego wibracje PVC. To bardzo wytrzymały mechanicznie materiał, dający idealną kombinację giętkości i ochrony.

Budowa kabla USB SilverPlus

• specjalna osłona z miękkiego PVC,

• pleciony ekran,

• ekran z grubej folii,

• niskostratny, spieniony gazem wypełniacz z polietylenu,

• tłumiący wibracje wypełniacz z bawełny,

• dwie pary drutów ze srebrzonej miedzi; para dla sygnału audio skręcona ze sobą.

Ceny detaliczne:

USB SILVER PLUS 0,75 m - 219,00 zł

USB SILVER PLUS 1,5 m - 269,00 zł

USB SILVER PLUS 3 m - 319,00 zł

USB SILVER PLUS 5 m - 369,00 zł


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto