A A A

Kaczor Donald obstawia u buka

4 grudnia 2021, 10:20
Disney planuje rozwinąć interes związany z hazardem sportowym online.
Kaczor Donald obstawia u buka

Ryzykowna decyzja

Redakcja japońskiego wydania magazynu „Forbes" poinformowała, że światowy gigant rozrywki planuje uruchomienie działu hazardu sportowego online za pośrednictwem kanału ESPN.

Popularność kanału ESPN rośnie: tylko w tym roku przybyło mu 66% subskrybentów. Jest to związane prawdopodobnie z uzyskaniem przez stację prawa do transmisji na żywo rozgrywek National Football League (NFL) na 10 lat od 2023 roku.

Wiadomość podana przez „Forbesa" wywołała żywą dyskusję. Biorąc pod znaczenie Disneya w kulturze masowej, analitycy zastanawiają się, w jaki sposób działalność związana z hazardem wpłynie na wizerunek firmy.

Dotychczasowe skojarzenia związane z marką (sympatyczni bohaterowie kreskówek, wzruszające sceny, podnoszące na duchu historie) są znacząco odległe od hazardu i emocji z nim związanych.

„Przeprowadziliśmy dokładne badania pod kątem wpływu hazardu nie tylko na markę ESPN, ale także na Disneya (...)." – powiedział dyrektor generalny firmy, Bob Chapek. Stwierdził także, że z analizy wynika, iż Disney powinien rozważyć zaangażowanie się w hazard online, a ESPN jest do tego idealną platformą.

fot. Adrian Valverde - Unsplash


Sebastian Nanasik
Tagi: tv
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto