A A A

Kalkulator z dwoma wyświetlaczami

16 stycznia 2012, 13:40
Kalkulator z dwoma wyświetlaczami

Firma Casio wprowadza na polski rynek serię kalkulatorów z podwójnym wyświetlaczem. Nowe modele pozwalają wykonywać odrębne obliczenia, jednocześnie na jednym urządzeniu.

Modele DV-220 i 210 oraz JV-220, to pierwsze kalkulatory w historii japońskiego producenta, które zostały wyposażone w dwa niezależne wyświetlacze. Dzięki temu, umożliwiają one nietypowy sposób zapisywania obliczeń. Użytkownik dokładnie widzi co jest zapisane w pamięci kalkulatora i ma możliwość swobodnego przechodzenia między obliczeniami na jednym bądź drugim ekranie. Wartości te mogą być również kopiowane.

Dzięki temu, dodatkowy wyświetlacz pomaga również w wykonywaniu obliczeń, które stosowane są w pracy biurowej bądź na kierunkach ekonomicznych. Są to np. rachunki podatkowe, kosztów, ceny sprzedaży i marży, a także konwersja walut. Ponadto modele JV-220 i DV-220 zostały wyposażone w funkcje zaokrąglania (także automatycznego) i przybliżenia do 4; 3; 2; 1; 0 miejsc po przecinku.

Casio JV-220 – DV-220 to najbardziej rozbudowane modele tej serii, które umożliwiają zapis do 12 cyfr (MV-210:10) na swoich wyświetlaczach. Dodatkowo wszystkie trzy zostały wyposażone w podwójne źródło zasilania w postaci baterii słonecznej i baterii alkaicznej (LR44). Ponadto w najnowszych modelach Casio, zaimplementowano także inne przydatne funkcje jak: suma całkowita GT, klawisz cofania ostatniej liczby czy klawisz podwójnego zera.

Sugerowane ceny detaliczne nowych kalkulatorów Casio, wynoszą: MV-210 – 88 zł brutto, JV – 220 – 110 zł brutto i DV-220 – 139 zł brutto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto