A A A

Kalkulatory Casio do szkoły i na studia

25 sierpnia 2011, 09:37
Kalkulatory Casio  do szkoły i na studia

Casio przygotował specjalną listę najlepszych kalkulatorów dla uczniów gimnazjum, liceum, a także studentów.

Obecnie, w dobie coraz większej komputeryzacji, uczniowie nie tylko korzystają z zeszytów i przyborów matematycznych, ale też kalkulatorów. Wynika to z faktu, iż urządzenie to jest coraz częściej wykorzystywane jako pomoc naukowa na lekcjach matematyki i fizyki, szczególnie w starszych klasach o profilu matematyczno-fizycznym.

Rodzice dzieci zaczynających dopiero z matematyką powinni zwrócić uwagę na Casio LC-401LV. Ważący 68g model poza wykonywaniem podstawowych działań, umożliwia obliczanie pierwiastków kwadratowych oraz procentów. Dodatkowo został wyposażony w specjalną ochronną klapkę w celu dodatkowego zabezpieczenia przed uszkodzeniami.

Dla uczniów gimnazjów i szkół średnich, Casio poleca model FX-350ES Plus. Urządzenie posada 252 funkcje, zarówno podstawowe jak i dużo bardziej zaawansowane jak konwersja jednostek kąta oraz współrzędnych biegunowych i prostokątnych. Dodatkowo sprzęt posiada możliwość naturalnego zapisu działań matematycznych, dzięki czemu całka, pochodna czy macierz wyglądają na kalkulatorze identycznie jak na tablicy lub podręczniku.

Studenci kierunków ścisłych powinni zainteresować się kalkulatorem FX-991ES Plus. Różnica między poprzednim modelem polega m.in. na liczbie funkcji obliczeniowych. Model FX-991ES posiada ich 417, są to m.in. zaawansowana statystyka i regresja oraz binarny, ósemkowy oraz szesnastkowy system liczbowy. Dodano w nim także możliwość tworzenia tablicy funkcji oraz obliczania logarytmów o dowolnej podstawie.

Swoistą mieszanką wszystkich wymienionych modeli jest Casio FX-9860GII. Kalkulator ten posiada funkcje kopiowania, wycinania i wklejania zapisów oraz zapamiętywania obrazów. Dodatkowo został wyposażony w szeroki wachlarz obliczeń finansowych (m.in. procent prosty, składany, przepływ kapitału, obligacje i wykresy). Jeśli mamy w sobie coś z gracza, to FX-9860GII zaoferuje nam kilka klasyków: „Wolfenstein 3D”, „Pack Man” i „Snake”. Kalkulator można też podłączyć zarówno do PC jak i projektorów.

Sugerowane ceny detaliczne produktów Casio : Casio LC-401LV – od 27,90 do 51 zł, Casio FX-350ES Plus – od 47,90 do 78,74, zł Casio FX-991ES Plus – od 69,00 do 129,90, zł Casio FX-9860GII – 628,00 zł


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto