A A A

Kamera dla nocnych moto-marków

18 lipca 2016, 12:00
Wielu kierowców uwielbia nocne przejażdżki. Noc przyciąga pustymi ulicami, swobodą i ciszą. Wideorejestrator LS370W+ pozwala nie tylko uwiecznić efekty takich eskapad, ale na dodatek może zabezpieczyć swojego właściciela przed bardzo nieprzyjemnymi zdarzeniami.
Kamera dla nocnych moto-marków

Nieprzyjazne dla każdej kamerki nocne warunki najlepiej okiełznać przy pomocy wysokiego ISO. To w LS370W+ można ustawić na poziomie 12800, dzięki czemu światłoczuła matryca jest w stanie wyłapać i wzmocnić najsłabszy nawet efekt świetlny. Drugim równie ważnym elementem jest jasny obiektyw f 1.6, poprawiający widoczność obrazu rejestrowanego w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych. W LS370W+ zastosowano także technologię WDR, opracowaną z myślą właśnie o nocnej jeździe.

Przezorny, ubezpieczony

Dobra jakość obrazu kręconego nocą może przydać się nie tylko do późniejszego podziwiania własnej jazdy. Gdyby bowiem z jakiegoś powodu doszło do kraksy, kamerka zatrzyma nagrywanie, żeby nie nadpisać ważnego materiału wideo, a użytkownik będzie mieć wyraźny dowód do wykorzystania w razie wysunięcia w jego stronę niesłusznych oskarżeń.

Powyższe cechy powinny także dobrze współgrać z trybem parkowania, w którym kamerka włącza się, gdy tylko wykryje przed sobą ruch (w innym przypadku LS370W+ uruchamia się wraz z odpaleniem silnika). W ten sposób można przyłapać na gorącym uczynku wandali rysujących auto lub dewastujących go w inny sposób. Uwiecznić chuliganów pomoże szeroki kąt widzenia wideorejestratora (150°), wychwytującego obraz z przodu i częściowo po bokach.

Noc, dzień - żadna różnica

Producent zapewnia jednak, iż jego kamerka ma sprawdzić się również za dnia. Wiele z elementów, z których składa się produkt DOD, powinno bowiem zapewnić właściwą jakość wideo zarówno nocą, jak i w świetle dziennym. Chodzi tu m.in. o system optyki złożony z siedmiu soczewek dla czystości obrazu czy wyświetlacz 3". Dodatkowo wersja „+" kamerki zawiera filtr polaryzacyjny redukujący niechciane odbicia świetlne.

Duży wyświetlacz teoretycznie powinien szybko wyczerpywać zasilającą urządzenie baterię. Dlatego na wyposażeniu LS370W+ znajduje się bardziej wydajna bateria, dzięki której kierowca nie musi martwić się o jej ciągłe ładowanie.

Stwórz swoją kolekcję

LS370W+ jest kompatybilna z kartami Micro SDHC 32GB. Mimo to urządzenie można ustawić w trybie pętli, by zamiast ciągłego sprawdzania stanu karty, kamerka po prostu nadpisywała nagrany materiał. Wybrane fragmenty filmu można też zapisać, przyporządkowując im przy okazji nazwę czy numer rejestracyjny auta, dla łatwiejszego zarządzania danymi. Wszystkie pliki można zabezpieczyć hasłem.

Wideorejestrator LS370W+ jest dostępny na rynku w cenie około 980 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto