A A A

Kamera do wirtualnej rzeczywistości Lenovo

4 lipca 2017, 10:00
Firmy Lenovo i Daydream wspólnie tworzą nową, kieszonkową kamerę do wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie ma w prosty i wygodny sposób robić zdjęcia, nagrywać filmy oraz streamować na żywo.
Kamera do wirtualnej rzeczywistości Lenovo

Urządzenie zostało zaprojektowane od podstaw z myślą o nowym formacie wideo VR180 wprowadzanym w serwisie YouTube. Nagrania w tym formacie koncentrują się na tym, co dzieje się przed tobą, są w wysokiej rozdzielczości i świetnie wyglądają zarówno na komputerze, jak i urządzeniach mobilnych. Można je także łatwo dostosować pod gogle Cardboard, Daydream i PSVR. Kamera pozwala stworzyć spektroskopowy obraz w 3D - czyli z wrażeniem normalnego postrzegania przestrzennego z zachowaniem głębi ostrości widzianych scen.

Umożliwia także strumieniową transmisję wideo na żywo, dzięki czemu można wspólnie doświadczać niezwykłych chwil w czasie rzeczywistym, będąc w rożnych miejscach. Co najważniejsze, udostępnianie stworzonych materiałów VR przyjaciołom i innym osobom ma być w przypadku formatu VR180 bardzo proste - można to robić poprzez serwis YouTube. Najbliżsi będą mogli też oglądać filmy i zdjęcia za pomocą autonomicznych gogli VR Lenovo z technologią Daydream.

Kamera VR180 to kolejny wspólny projekt Google z Lenovo. W maju firmy zapowiedziały autonomiczne gogle Daydream, a w 2016 roku wprowadziły do oferty pierwszy na świecie phablet z technologią Tango - Lenovo Phab 2 Pro.


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto