A A A

Kamera inspekcyjna USB

23 lutego 2017, 12:00
W ofercie firmy Spy Shop pojawił się produkt, dzięki któremu bez wydawania znacznych kwot możemy przekształcić smartfon w zestaw inspekcyjny – kamera USB EN-07. Jej obiektyw ma zaledwie 7 mm średnicy i zestaw diod doświetlających, dzięki czemu bez problemu możemy wykorzystać ją do sprawdzenia najciemniejszych zakamarków.
Kamera inspekcyjna USB

Zasada działania kamery USB EN-07 jest prosta - wystarczy podłączyć urządzenie do portu USB smartfona lub tabletu (kamera współpracuje z portami obsługującymi standard USB On-The-Go). Dzięki temu możemy wykorzystać ekran urządzenia przenośnego do prezentowania obrazu z kamery. Funkcja doświetlania (6 diod umieszczonych wokół obiektywu) pozwala na sprawną pracę również w ciemnych miejscach - co ważne, za sprawą płynnej regulacji mocy światła użytkownik może optymalnie dopasować doświetlenie do swoich potrzeb).

Obiektyw kamery jest niewielki - ma zaledwie 7 mm średnicy. Kamerę inspekcyjną USB EN-07 można kupić w trzech wersjach różniących się długością przewodu (2 m, 3,5 m lub 5 m). Sam przewód jest trwały i elastyczny, można go więc wygodnie skierować tam, gdzie potrzebna jest kamera, która pracuje w zakresie temperatur od -10 do +50°C .

Ceny zaczynają się od 259 zł (wersja z przewodem 2 m).


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
koneton
koneton
28 lutego 2017, 11:53
Ostatnio musiałem sprawdzić przebieg rur nad sufitem podwieszanym. Niestety nie miałem podobnego gadżetu i powiem szczerze, że to spory problem. Musiałem ratować się nagrywaniem na ślepo z telefonu, ale nie było to proste i przyjemne. Mogę sobie wyobrazić, że w codziennej pracy takie urządzenie jest potrzebne nie tylko detektywom.
ptrick
ptrick
28 lutego 2017, 09:40
No widzisz Dawidzie i tym różnisz się od pozostałej większości forumowiczów, Ty uważasz że taka kamera jest zbędna i służy do pierdół, a ja np uważam, że to idealna sprawa, gdy musisz coś sprawdzić w miejscu, gdzie jest bardzo mało miejsca i światła lub jest bardzo słaby dostęp do niego, przy remontach, majsterkowaniu czy po prostu sprawdzaniu czegoś. Widzisz różnicę? Dorośnij człowieku.
avatar
~Anonim
28 lutego 2017, 09:31
ptrick: Rzeczywiście! Bardzo przydatny gadżet. Do śledzenia szczurów i kretów :P .
ptrick
ptrick
28 lutego 2017, 09:20
Nie wpadłeś na to, że przedstawiana w artykule kamera służy do zupełnie czego innego, niż podany model przez Ciebie? Że to zupełnie inne kamery? Przeczytaj artykuł ponownie i może wpadniesz na to, po co taki wynalazek i dlaczego jest bardzo praktyczny w niektórych przypadkach.
avatar
~Anonim
28 lutego 2017, 07:30
Witam! A po co komu taki... Endoskop? :oczy:  To nie ma już lepszych kamerek? Np. "TP-Link NC450". Można taką zainstalować gdzieś pod sufitem i robić inspekcję pomieszczenia - i obserwować co ktoś robi, niczym w programie "Zdrady".
Najnowsze aktualności


Microsoft Edge w nowym wydaniu
3 kwietnia 2020
Koncern z Redmond poprawił sposób przewijania w swojej przeglądarce. Jednocześnie firma przyznaje się do kilku błędów.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto