A A A

Kamera sportowa Panasonic HX-A1

15 kwietnia 2015, 13:30
Panasonic wprowadza do sprzedaży sportową kamerę HX-A1, która umożliwia filmowanie bez użycia rąk w rozdzielczości Full HD nawet w trudnych warunkach. Urządzenie będzie dostępne w sprzedaży już w czerwcu tego roku.
Kamera sportowa Panasonic HX-A1

Wodoszczelna (do 1,5 m ) bez etui ochronnego, odporna na upadki (z wysokości do 1,5 m ), mrozoodporna (do -10°C) i pyłoszczelna (IP6X ) kamera sportowa Panasonic nadaje się do rejestrowania najbardziej ekstremalnych przygód - spływu kajakowego rwącą rzeką, narciarskich ewolucji, a nawet rajdów przygodowych.

Panasonic HX-A1 uchwyci każdy szczegół szybko poruszającego się obiektu, rejestrując obraz w rozdzielczości 1280x720 pikseli w tempie 60 kl./s, czyli dwukrotnie szybciej niż w standardowym trybie, a przy rozdzielczości 848x480 nawet z czterokrotnie większą częstotliwością 120 kl./s, co umożliwia odtwarzanie filmów w zwolnionym tempie.

Filmowanie w ciemności

Ultrakompaktowa i lekka (ok. 45 g) kamera HX-A1, która współpracuje z reflektorem podczerwieni i szklanej nakładce Glasscover stanowi udane narzędzie do filmowania w ciemności. Funkcja „0 Lux Night Mode" umożliwia podglądanie nocnego życia dzikiej przyrody w głębi lasu lub filmowanie wnętrza jaskini, do którego nie dociera światło słoneczne. Kamera jest tak mała i lekka, że zamontowana na kasku, obok latarki czołowej, jest praktycznie niezauważalna dla użytkownika.

Udane ujęcie

Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi kamerę można łatwo połączyć ze smartfonem lub tabletem dzięki aplikacji Panasonic Image App. Użytkownik ma wówczas pewność, że kamera jest ustawiona w optymalnym położeniu do filmowania. Nagranie można następnie udostępnić znajomym i rodzinie za pośrednictwem mediów społecznościowych, takich jak YouTube, Facebook, Twitter czy Flickr.

Wi-Fi można wykorzystać także do podłączenia modelu HX-A1 do niektórych kamer cyfrowych Panasonic, które miały swoją premierę w 2015 roku. Pozwoli to uzyskać zestaw dwóch kamer połączonych bezprzewodowo. Wówczas obraz rejestrowany przez HX-A1 może być wyświetlany w dodatkowym oknie wizjera kamery cyfrowej, a materiał nagrywany jednocześnie przez obydwa urządzenia można później zmontować w jeden film. Otwiera to zupełnie nowe możliwości przed filmowcami-amatorami. Połączone kamery ułatwią realizację filmu, który przedstawia ewolucje snowboardzisty i jednocześnie rejestruje obraz z jego perspektywy albo trasę rajdu przygodowego oczami jego uczestnika, filmowanego także z boku.

Po podłączeniu do komputera przez port USB, HX-A1 może służyć jako kamera internetowa, a po zamontowaniu w uchwycie nagłownym (VW-HMA1) odbiorcy transmisji mogą oglądać obraz z perspektywy użytkownika.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Ajgor
Ajgor
15 kwietnia 2015, 20:13
Brakuje obudowy podwodnej. Nie dla mnie.
avatar
mrpurrfect
15 kwietnia 2015, 19:39
Ciekaw jestem jak działa tych 120 klatek, można jakieś fajne slow mo pokręcić :)
Najnowsze aktualności

Mały brexit Wielkiej Brytanii
21 października 2019
Rząd Wielkiej Brytanii wycofuje się z projektu blokady wiekowej, ograniczającej mieszkańcom wysp dostęp do pornografii.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto