A A A

Kamerka Yi Home oficjalnie w Polsce

11 marca 2016, 07:30
Kamerka Yi Home oficjalnie debiutuje na polskim rynku. Urządzenie zapewnia kontakt z rodziną, przyjaciółmi, pozwala kontrolować to, co dzieje się w mieszkaniu, a wszystko z poziomu prostej, intuicyjnej aplikacji.
Kamerka Yi Home oficjalnie w Polsce

Yi Home to nowoczesne połączenie monitoringu i urządzenia do komunikacji, które jest obsługiwane z poziomu smartfona. Sprzęt pozwala utrzymać kontakt z rodziną, porozumiewać się ze znajomymi i współpracownikami, a także obserwować na żywo wszystko, co dzieje się w domu lub biurze. Yi Home weszło na polski rynek pod marką Xiaoyi (będącą częścią giganta elektroniki użytkowej Xiaomi) i różni się od tego, co trafia do użytkowników w Chinach.

Jedna aplikacja, wiele możliwości

Jak działa kamera? Do obsługi potrzebna jest dostępna w języku polskim aplikacja, kompatybilna z systemami iOS i Android, dostępna w App Store, Google Play i na oficjalnej stronie marki.

- Dzięki niej zarządzanie kamerką jest możliwe za pomocą jednego palca - mówi Jakub Tomasiczek, dyrektor generalny firmy JBTS, oficjalnego dystrybutora w Polsce marki Xiaoyi. - Po zainstalowaniu program sam prowadzi użytkownika przez kolejne etapy konfiguracji kamery, umożliwia kontrolę nad kilkoma urządzeniami jednocześnie, zarządzanie dziennikami zdarzeń czy chronologicznymi zapisami monitoringu.

Aplikacja odpowiada też za komunikacyjne możliwości Yi Home. Sprzęt może służyć do przeprowadzenia biznesowego zebrania na odległość, kontaktu z bliskimi, przyjaciółmi na zasadzie podobnej, jak popularne narzędzia w rodzaju Skype. To możliwe m.in. dzięki dwustronnej komunikacji audio w czasie rzeczywistym. Dla kogo w takim razie jest Yi Home?

Parametry na medal

Pod względem funkcji Yi Home to przede wszystkim bardzo wygodne i nowoczesne urządzenie monitorujące - kamerka wykryje każdy ruch w pomieszczeniu, a informację o tym wyśle na urządzenie mobilne. W kamerce zastosowano:

- szerokokątny obiektyw 111°,

- 4-krotny zoom,

- obiektyw wysokiej rozdzielczości (720p HD).

Urządzenie może pozostać w trybie czuwania przez 24 godziny dzięki zastosowaniu nieinwazyjnego czujnika podczerwieni 940 mm - pozwala to uzyskać podgląd pomieszczenia o każdej porze dnia i nocy. Dodatkowo użytkownik może wybrać jedynie szczególnie interesujący obszar z przekazywanego przez kamerę obrazu - umożliwia to reagować Yi Home np. jedynie na otwierające się drzwi wejściowe lub ruch w dziecięcym łóżeczku.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Mariusz Peszel
11 marca 2016, 12:46
Do tego warto dodać, że ta kamera kosztuje na xiaoyi.pl 249zł, co jest bardzo dobrą ceną jak za taki produkt. Kupiłem go jakieś dwa tygodnie temu i jestem bardzo zadowolony. Jakość nagrań jest bardzo wysoka dzięki czemu filmy wyglądają bardzo "czysto". Szczerze polecam tą kamerkę! :) MP
Najnowsze aktualności


Trump triumfuje na giełdzie
24 stycznia 2022
Spółka specjalnego przeznaczenia (SPAC) współpracująca z mediami społecznościowymi Trumpa bije rekordy na giełdzie.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto