A A A

Kamery Sony z wbudowanym GPS-em

13 stycznia 2009, 11:20
Sony rozszerza ofertę kamer cyfrowych z serii Handycam, wprowadzając na rynek nowy model oznaczony symbolem HDR-XR520VE. Urządzenie wyposażone w dysk twardy o pojemności 240 GB pozwala na nagrywanie obrazu Full HD w rozdzielczości 1920x1080 pikseli o łącznej długości do 101 godzin.
Kamery Sony z wbudowanym GPS-em

W nowej kamerze Sony z matrycą 6,6 megapikseli zastosowano procesor BIONZ, przetwornik obrazu Exmor R CMOS oraz zaawansowany obiektyw Sony G z 12-krotnym zoomem optycznym. Optyczny stabilizator obrazu SteadyShot z nowym, „aktywnym” trybem zapewnia 10-krotnie skuteczniejszą kompensację drgań. Ponadto innowacyjnym rozwiązaniem jest GPS umożliwiający rejestrację danych geolokalizacyjnych i wyświetlanie map. Oznacza to, że nagrywane filmy i fotografie są automatycznie łączone z danymi o miejscu ich powstania, a po zakończeniu pracy można wyświetlić na dotykowym, 3,2-calowym ekranie LCD mapę z indeksem miejsc, w których zostały nakręcone poszczególne ujęcia. Na razie producent nie zdradził ceny nowej kamery.

Sony HDR-XR520VE

Dopełnieniem gamy kamer HD są urządzenia Handycam o standardowej rozdzielczości wykorzystujące jako nośnik zapisu kartę Memory Stick, twardy dysk lub płytę DVD. Całkowitą nowością jest seria SX (DCR-SX30/50), która zapisuje filmy w wewnętrznej pamięci lub na wymiennych nośnikach Memory Stick™ i wyróżnia się śmiałością dostępnych odmian kolorystycznych. Po raz pierwszy w dziejach kamer Handycam modele SD klasy podstawowej pozwalają na uzyskanie 60-krotnego zoomu optycznego, który jeszcze silniej przybliża odległe obiekty. Wśród innych cech warto wymienić szybkie uruchamianie oraz poprawiający czystość filmów i zdjęć stabilizator obrazu SteadyShot.

Źródło: Sony, informacja prasowa


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto