A A A

Karta X-Fi Titanium Creative'a

15 września 2008, 10:35
Karta X-Fi Titanium Creative'a

Karta X-Fi Titanium pojawiła się na witrynie korporacyjnej Creative'a, choć firma nie opublikowała na temat nowego produktu żadnej informacji prasowej.

Wygląda na to, że model ten jest niemal identyczny jak obecna już na rynku karta X-Fi Fatal1ty Pro, ale jest pozbawiona logo Fatal1ty. Creative usunęło z nowej karty także X-RAM, gdyż za ten dodatek trzeba było słono dopłacać, a nie znalazł on praktycznego zastosowania i jedynie bardzo nieliczna grupa programów i produktów z serii X-Fi potrafi korzystać z tej technologii.

Nowa karta obsługuje następujące zaawansowane technologie generowania dźwięku: EAX HD Advanced 5.0, CMSS 3D, kodowanie dźwięku w standardzie Dolby Digital w czasie rzeczywistym, wyjścia analogowe dla głośników 7.1, optyczne złącze audio S/PDIF (zarówno wejście, jak i wyjście). Oprócz możliwości sprzętowych kartę wyposażono w oprogramowanie wykorzystujące jej możliwości – specjalną wersję programu PowerDVD z obsługą DTS ES i Dolby Digital EX.

Przy cenie 99,99 dolarów za sztukę (ceny na rynku europejskim wciąż nie są znane) karta jest o 50 dolarów tańsza od wersji Fatal1ty Pro, która z kolei jest droższa głównie z powodu wyposażenia w 64 MB pamięci X-RAM.

Źródło: Fudzilla


Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Sterowniki USB pełne błędów
28 maja 2020
Badacze odkryli pokaźną liczbę błędów w sterownikach USB dostarczanych przez systemy Linux, macOS i Windows.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto