A A A

Karta graficzna AMD Radeon Pro WX 3200

3 lipca 2019, 12:10
AMD Radeon Pro WX 3200 do zastosowań profesjonalnych.
Karta graficzna AMD Radeon Pro WX 3200

Zapowiedziana wczoraj przez AMD karta Radeon Pro WX 3200 nie jest przeznaczona dla graczy. To konstrukcja dla małych firm zajmujących się grafiką lub projektowaniem parametrycznym 3D. Karta jest zoptymalizowana do pracy z wykorzystywanym szeroko w przemyśle specjalistycznym oprogramowaniem: AutoDesk, Creo, Dassault, NX czy Solid Edge.

Sprzęt ma 4 GB pamięci GDDR5 ze 128-bitowym interfejsem, 640 procesorów strumieniowych i przepustowość na poziomie 96 Gb/s. Moc obliczeniowa wynosząca 1,66 TFLOPS wystarczy, by poradzić sobie również z modelami skomplikowanych elementów.

Kartę podłączaną przez gniazdo PCIe 3.0 wyposażono w cztery wyjścia mini Display Port 1.4, co pozwala na pracę jednocześnie z czterema monitorami 4K.

WX 3200 zastępuje tym samym model WX 3100, od którego jest – jak twierdzi producent – o 1/3 wydajniejszy. Urządzenie w cenie 750 zł ma trafić do sprzedaży w trzecim kwartale tego roku. Karta pojawi się też w stacjach roboczych firm takich jak Boxx, Dell i HP.

fot. AMD


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Google ostrzega przed luką w Safari
24 stycznia 2020
Zdaniem specjalistów koncernu z Mountain View zastosowany w przeglądarce Apple'a system ochrony przed śledzeniem może okazać się niebezpieczny.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto