A A A

Karta graficzna AMD Radeon RX 590

19 listopada 2018, 07:10
Firma AMD zaprezentowała kartę Radeon RX 590, która korzysta z zaawansowanego, 12-nanometrowego układu graficznego.
Karta graficzna AMD Radeon RX 590

Dzięki mocy architektury AMD „Polaris" karta graficzna AMD Radeon RX 590 zapewnia wyższe taktowanie i wyższą wydajność w grach niż AMD Radeon RX 580 , a przy tym oferuje nawet o 20% lepszy stosunek wydajności do ceny niż konkurencja . W parze z monitorem zgodnym z technologią AMD Radeon FreeSync i korzystając z najnowszych funkcji pakietu AMD Radeon Software karta ta zapewnia wyjątkową jakość rozgrywki.

Wśród cech kart graficznych AMD Radeon RX 590 są:

- Znakomita wydajność w grach: karta graficzna AMD Radeon RX 590 jest zbudowana z wykorzystaniem 12-nanometrowego procesu produkcji i zaawansowanej architektury AMD „Polaris", która oferuje 4 generacji rdzenie graficzne GCN, a także silnik wyświetlający i podsystemy multimedialne umożliwiające uzyskanie wyjątkowej wydajności w niskopoziomowych trybach DirectX 12 i Vulkan. Dzięki tej technologii karta zapewnia w najpopularniejszych grach AAA oszałamiającą rozgrywkę HD przy nawet 60 kl./s lub więcej, a w niektórych popularnych tytułach esportowych ponad 100 kl./s .

- Najlepsze oprogramowanie dla graczy: pakiet AMD Radeon Software to wsparcie optymalizacjami sterowników wydawanymi tuż przed premierą gier (w trybie „Day-0"). Dzięki technologii Radeon ReLive to także możliwość łatwego przechwytywania, transmitowania i udostępniania najlepszych momentów z gry, takich jak spektakularne zwycięstwa. Za sprawą aplikacji AMD Link to dodatkowo monitorowanie działania karty, zbieranie danych o systemie oraz większe możliwości towarzyskie. Zaś dzięki technologii AMD Radeon WattMan to z kolei wygodne dostosowywanie działania i ustawień układu graficznego do własnych potrzeb .

- Największy ekosystem wyświetlaczy dla graczy : dzięki dostępności na rynku ponad 500 modeli monitorów zgodnych z technologią AMD Radeon FreeSync 4 uzyskanie bezbłędnej i wybitnie płynnej rozgrywki nigdy nie było łatwiejsze. Technologia ta synchronizuje odświeżanie monitora z grą eliminując przycięcia i rozdarcia animacji. Z kolei technologia AMD Radeon FreeSync 2 HDR4 oferuje nawet dwukrotnie większą jasność i zakres kolorów w porównaniu do sRGB .

- Wirtualna rzeczywistość klasy premium: karta graficzna AMD Radeon RX 590 oferuje bogate i wciągające środowiska VR. Technologia AMD LiquidVR zapewnia szeroką kompatybilność, wygodę „plug-and-play" oraz stabilne wsparcie platformy dla nowej fali dostawców zaawansowanych systemów i technologii VR.

Ceny i dostępność

Karta graficzna AMD Radeon RX 590 jest dostępna na całym świecie od dziś w cenie od 279 USD w ofertach takich producentów, jak ASUS, PowerColor, Sapphire i XFX.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nowa seria obudów Cooler Master
21 marca 2019
Nowa seria obudów komputerowych firmy Cooler Master rozpoczyna swoje rynkowe istnienie od dwóch modeli: NR400 i NR600. Obydwa odziedziczyły...


Xiaomi Redmi 7 zaprezentowany
20 marca 2019
Chiński producent oficjalnie pokazał nowe urządzenie ze średniej półki cenowej. Co ma do zaoferowania Xiaomi Redmi 7?

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto