A A A

Karty AMD Radeon Pro w nowych komputerach Mac Pro

6 czerwca 2019, 12:00
Firma AMD ogłosiła, że nowe komputery Mac Pro będą wyposażone w nowe karty graficzne AMD Radeon Pro Vega II.
Karty AMD Radeon Pro w nowych komputerach Mac Pro

Dzięki zastosowaniu innowacyjnego 7-nanometrowego procesu produkcji zapewniają one przełomową wydajność zwłaszcza dla tych, którzy odpowiadają za produkcję wideo w 8K, efektów specjalnych i innych wysoce-wymagających treści cyfrowych. Wśród najważniejszych cech kart Radeon Pro Vega II są:

 

  • Topowa wydajność - nawet 14 TFLOPS wydajności w obliczeniach zmiennoprzecinkowych pojedynczej precyzji (FP32) i nawet 28 TFLOPS w obliczeniach połowicznej precyzji (FP16) sprawia, że AMD Radeon Pro Vega II to rozwiązanie zoptymalizowane do wymagających aplikacji dla profesjonalistów.

  • Obsługa magistrali Infinity Fabric do łączenia układów graficznych - technologia ta umożliwia komunikację pomiędzy wieloma układami graficznymi na poziomie 5-krotnie szybszym niż PCIe 3 generacji, czyli z prędkością 84 GB/s przypadającą na jeden kierunek w trybie dostępu do pamięci z niskim opóźnieniem P2P.

  • Ultraszybkie 32 GB pamięci HBM2 - ten potężny podsystem pamięci zapewnia przepustowość na poziomie 1 TB/s, a technologia HBM2 umożliwia uzyskanie takich szybkości i pojemności, jakich wymagają współczesne zadania z kategorii obróbki obrazu w wysokiej rozdzielczości, na wielu ekranach

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Morele.net ukarane za wyciek danych
19 września 2019
Popularny sklep będzie musiał zapłacić ogromną karę za uchybienia, które doprowadziły do wycieku danych 2,2 milionów klientów.


Facebook zaprezentował Portal TV
19 września 2019
Niewielkie urządzenie wyprodukowane przez koncern Zuckerberga ułatwia dostęp do usług streamingowych i pozwala przenieść wideorozmowy do salonu.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto