A A A

Karty Radeon RX Vega, Ryzen Threadripper i inne nowości AMD

31 lipca 2017, 14:50
W trakcie konferencji Capsaicin odbywającej się w trakcie targów SIGGRAPH w Los Angeles, firma AMD ogłosiła dużą liczbę nowości z bardzo wielu dziedzin – od sprzętu dla graczy, przez sprzęt dla profesjonalistów, twórców treści i entuzjastów po inicjatywy takie jak AMD Studios w Hollywood kończąc.
Karty Radeon RX Vega, Ryzen Threadripper i inne nowości AMD

Wśród najważniejszych ogłoszeń konferencji są:

 • Premiera kart graficznych Radeon serii RX Vega, których dostępność zaplanowano od 14 sierpnia. Wśród nowych produktów są cztery nowe karty bazujące na architekturze „Vega":
  • Radeon RX Vega Liquid Cooled Edition wyposażona w 64 jednostki obliczeniowe - najpotężniejsza karta graficzna Radeon, jaką kiedykolwiek zbudowano
  • Radeon RX Vega Air Cooled Edition
  • Radeon RX Vega w cenie SEP od 399 USD
  • Radeon RX Vega w cenie SEP od 499 USD
 • Premiera karty graficznej dla stacji roboczych - Radeon Pro WX 9100, która zapewnia 12,3 TeraFlopsa szczytowej mocy w obliczeniach pojedynczej precyzji oferując odpowiednie możliwości dla najbardziej wymagających zadań z dziedziny obróbki i tworzenia multimediów, projektowania i produkcji.
 • Premiera Radeon Pro SSG, czyli pierwszej karty graficznej, która przekroczyła barierę terabajta oferując 2 TB pamięci graficznej - dzięki niej możliwa jest płynna, natywna obróbka wideo 8K w czasie rzeczywistym.
 • Dostępność 16- i 12-rdzeniowych procesorów Ryzen Threadripper od 10 sierpnia oraz możliwość zamówienia ich już dziś.
 • Dostępność 8-rdzeniowych procesorów Ryzen Threadripper od 31 sierpnia.
 • Uruchomienie AMD Studios, czyli inicjatywy AMD zlokalizowanej w Hollywood w Kalifornii, które ma na celu rozwój technologii służącej rozrywce poprzez tworzenie rozwiązań sprzętowych i programowych dopasowanych do nieustannie rosnących wymagań współczesnych metod opowiadania historii.
 • Wprowadzenie systemu P47 skonstruowanego wraz z firmą Inventec. To platforma do masowych obliczeń równoległych zamknięta w formie serwera 2U, którą zaprojektowano w szczególności do uzyskiwania znakomitych możliwości w szeregu zadań: od wirtualizacji graficznej po inteligencję maszynową.

 

Rynek najwydajniejszych komputerów stacjonarnych włączył turbo - od 10 sierpnia będą dostępne 16- i 12-rdzeniowe procesory Ryzen Threadripper

 • Procesory Ryzen Threadripper zapewniają wiodącą wydajność we współcześnie najbardziej wymagających zadaniach, a także zaawansowany zestaw funkcji i znakomitą efektywność
  • 16-rdzeniowy, 32-wątkowy procesor Ryzen Threadripper 1950X z bazowym zegarem 3,4 GHz, który może wzrosnąć do 4,0 GHz, jest dostępny w przedsprzedaży w cenie sugerowanej 999 USD.
  • 12-rdzeniowy, 24-wątkowy procesor Ryzen Threadripper 1920X z bazowym zegarem 3,5 GHz, który może wzrosnąć do 4,0 GHz, jest dostępny w przedsprzedaży w cenie sugerowanej 799 USD.
  • 8-rdzeniow, 16-wątkowy procesor Ryzen Threadripper 1900X z bazowym zegarem 3,8 GHz, który może wzrosnąć do 4,0 GHz będzie dostępny od 31 sierpnia w cenie sugerowanej 549 USD.

Wszystkie procesory AMD Ryzen Threadripper są obsługiwane przez kompletny ekosystem platform X399 już od dnia premiery, a płyty główne są już dostępne u topowych producentów takich jak ASRock, ASUS, Gigabyte i MSI.

AMD redefiniuje doznania entuzjastów gier komputerowych za sprawą kart graficznych Radeon RX Vega i pakietów Radeon Pack

 • Karty graficzne Radeon RX Vega reprezentują najbardziej wyrafinowaną architekturę graficzną, jaką kiedykolwiek zaprojektowano dla entuzjastów gier. Zapewniając nawet 13,7 TeraFlopsa szczytowej mocy obliczeniowej stanowią znakomity silnik dla najbardziej wymagających gier i aplikacji VR.
 • Samodzielna karta graficzna Radeon RX Vega jest dostępna w cenie SEP od 399 USD, a model Radeon RX Vega w cenie SEP* od 499 USD.
 • Firma AMD ponadto wprowadza pakiety Radeon Pack, które pomyślano tak, aby graczom ułatwić dostęp do najbardziej istotnych technologii oraz uczynić dostępną dla jak największej grupy ludzi możliwość modernizacji do poziomu 60+ klatek na sekundę w rozdzielczości 4K. W ramach Radeon Pack można uzyskać 200 USD zniżki na 34-calowy, ultra-szeroki i zakrzywiony monitor Samsung CF791 z technologią FreeSync, 100 USD zniżki na wybrane zestawy procesora Ryzen 7 1800X i płyty głównej z chipsetem X370, co przekłada się na nawet 300 USD zniżki przy zakupie tych komponentów razem. Wraz z tym zestawem specjalnych cen Radeon Pack w wybranych regionach oferuje też dwie gry o wartości 120 USD bezpłatnie - Wolfenstein® II: The New Colossus i Prey.
  • Radeon Red Pack to karta graficzna Radeon RX Vega 56 z systemem chłodzenia powietrzem w całkowitej cenie SEP wynoszącej 499 USD
  • Radeon Black Pack to karta graficzna Radeon RX Vega 64 z systemem chłodzenia powietrzem w całkowitej cenie SEP wynoszącej 599 USD
  • Radeon Aqua Pack to karta graficzna Radeon RX Vega 64 Liquid Cooled Edition, czyli najpotężniejsza z rodziny RX Vega, w całkowitej cenie SEP* wynoszącej 699 USD
 • Obsługa pionierskich technologii graficznych, takich jak Rapid Packed Math, kontroler HBC (High Bandwidth Cache) i nowe silniki pikseli i geometrii pomogą zwiększyć wydajność przy wykorzystaniu takich niskopoziomowych API, jak DirectX 12 i Vulkan, dzięki czemu deweloperzy otrzymają większą elastyczność w projektowaniu najbardziej złożonych i pięknych wirtualnych światów.
 • Dostępność: pakiety Radeon Pack i karty graficzne Radeon RX Vega powinny być dostępne od 14 sierpnia 2017 roku.

Karty graficzne Radeon Pro WX 9100 i Radeon Pro SSG łamią konwencję i kształtują przyszłość profesjonalnego tworzenia treści

 • Profesjonalne karty graficznej Radeon Pro WX 9100 i Radeon Pro SSG wprowadzają zaawansowaną technologię, która nigdy wcześniej nie była widziana w obszarze profesjonalnych rozwiązań. Dzięki nim możliwe jest zredukowanie bądź wręcz wyeliminowanie tradycyjnych barier w tworzeniu treści cyfrowych dając odpowiednią moc w ręce artystów, projektantów i inżynierów pozwalając im tym samym na lepszą realizację ich wizji.
 • Radeon Pro WX 9100 to profesjonalna karta graficzna dla stacji roboczych, którą zaprojektowano, aby wiodła prym w najbardziej wymagających zadaniach z dziedziny obróbki i tworzenia multimediów, projektowania i produkcji. Cechują ją:
  • Szczytowa wydajność w obliczeniach pojedynczej precyzji na poziomie 12,3 TeraFlopsa
  • Jednostki obliczeniowe następnej generacji z technologiami RPM (Rapid Packed Math) i EGP (Enhanced Geometry Pipeline), które zwiększają efektywność przetwarzania
  • 16 GB pamięci HBC (High Bandwidth Cache), która wykorzystuje najnowsze, ultra szybkie moduły HBM2 ECC (Error Correcting Code)
  • O 51% większa przepustowość pamięci, 2,6-krotnie lepsza efektywność energetyczna i 2,3-krotnie większa moc obliczeniowa w porównaniu do poprzedniej generacji kart graficznych AMD. Ponadto najnowsze technologie wyświetlania z obsługą rozdzielczości 8K przy 60 Hz, 4K przy 120 Hz, zgodnego z HDR DisplayPort 1.4 oraz konfiguracji z nawet sześcioma ekranami przy wykorzystaniu technologii AMD Eyefinity.
 • Radeon Pro SSG oferuje te samą wydajność i funkcjonalność, co Radeon Pro WX 9100 i jest pierwszą na świecie kartą graficzną, która przekroczyła barierę terabajta oferując 2 TB pamięci graficznej umożliwiając płynną, natywną edycję wideo 8K w czasie rzeczywistym.

 

Ceny i dostępność: obie karty graficzne są spodziewane pojawić się na rynku 13 września

AMD Studios: nowa inicjatywa na rzecz ulepszania filmu, telewizji, VR i AR z wykorzystaniem technologii

 • Wraz z najlepszymi światowymi firmami odpowiedzialnymi za rozrywkę i tworzenie treści cyfrowych AMD Studios będzie wspierać rozwojowe technologie takie jak sztuczna inteligencja, super wysokiej jakości rendering, pre-wizualizacja, wirtualna produkcja i nowe technologie post-produkcji. Ma to na celu urzeczywistnienie wizji pojedynczego i kompletnego potoku cyfrowego, który ułatwi i skróci produkcję, zmniejszy ilość wysiłków i uwolni kreatywność.
 • AMD Studios to łączność z zaawansowanymi technologiami sprzętowymi AMD, długotrwałe relacje z liderami oprogramowania do tworzenia treści oraz doświadczenie z wykorzystania otwartych technologii do napędzania potężnych, efektywnych kosztowo rozwiązań takich, jak narzędzie do renderowania w oparciu o zasady fizyki - Radeon ProRender, a także szerokie portfolio narzędzi i technologii do tworzenia treści dostępnych w ramach inicjatywy GPUOpen.com.


AMD i Inventec wprowadzają P47: szczytowe osiągnięcie oferujące 1 PetaFlops wydajności dla wirtualizacji i inteligencji maszynowej

 • AMD i Inventec razem ujawniły nowe urządzenie P47, czyli platformę do masowych obliczeń równoległych zamkniętą w formie serwera 2U, którą zaprojektowano w szczególności do uzyskiwania znakomitych możliwości w szeregu zadań: od wirtualizacji graficznej po inteligencję maszynową.
 • System P47 w formie pojedynczej szafy rackowej to 1 PetaFlops mocy obliczeniowej w pełni 32-bitowej precyzji oraz oszałamiające 30 GigaFlopsów na 1 Wat - 25% lepsza efektywność obliczeniowa niż wybrane konkurencyjne platformy superkomputerowe.
 • Ten system zapewnia więcej rdzeni, wątków, jednostek obliczeniowych, linii IO i kanałów dla pamięci do użycia w jednym momencie niż jakikolwiek inny podobnie skonfigurowany system wcześniej.
 • P47 powinien się pojawić w ofercie firmy Inventec i jej głównego dystrybutora AMAX w 4 kwartale tego roku.

 

 


PC Format / Informacja prasowa
Tagi: AMD, Radeon
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto