A A A

Karty graficzne Nvidii do wymiany?

14 lipca 2008, 20:05
Karty graficzne  Nvidii do wymiany?

Nvidia przyznała, że do wielu producentów komputerów przenośnych trafiły wadliwie wykonane układy graficzne. Chodzi o bardzo popularne karty GeForce serii 8400 i 8600.
W układy takie są wyposażane popularne modele laptopów kosztujących poniżej 3 tys. zł takich marek, jak: HP, Dell, Fujitsu-Siemens, Acer i Apple. Ujawniona wada polega na przegrzewaniu się procesorów graficznych, co w niektórych przypadkach może doprowadzić nawet do ich uszkodzenia.
Rzecznik firmy Derek Perez zapewnił, że Nvidia przygotowała już aktualizację oprogramowania do kart graficznych. Ma ona zmusić zainstalowane na procesorach graficznych układy chłodzące do wydajniejszej pracy. Obniży to temperaturę działających w obciążeniu kart graficznych. Aktualizacja ma być dostępna na stronach internetowych producentów laptopów.

Chociaż Nvidia nie ujawniła liczby wadliwych podzespołów, to nieoficjalnie wiadomo, że do producentów komputerów przenośnych na całym świecie trafiło około miliona sztuk niepełnowartościowych produktów. Nie wiadomo, czy Nvidia zdecyduje się na akcję wymiany podzespołów.

Źródło: Informacja prasowa


Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Instagramowicze nabrali się na Bali
19 lutego 2020
Użytkowniczka Instagrama nabrała swoich followersów. Sesja zdjęciowa, którą opublikowała, wyglądała jak robiona na Bali...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto