A A A

Karty graficzne ASUS z chłodzeniem DirectCU II

9 października 2013, 08:19
Karty graficzne ASUS z chłodzeniem DirectCU II

Wraz z premierą kart graficznych AMD Radeon z serii R9 200 i R7 200 firma ASUS zaprezentowała swoje niereferencyjne konstrukcje z chłodzeniem DirectCU II. Modele R9 280X, R9 270X i R7 260X będą dostępne w wersji TOP co oznacza, że zostały fabrycznie przyspieszone, a ich taktowania wynoszą kolejno: 1070MHz, 1120MHz i 1188MHz.

Nowe modele kart zostały wyposażone w system chłodzenia ASUS DirectCU II. Wykorzystuje on miedziane przewody cieplne, które pozostają w bezpośrednim kontakcie z procesorem graficznym, dzięki czemu ciepło rozpraszane jest niezwykle szybko i efektywnie. W porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi dostarcza o 20% chłodniejszą i 3-krotnie cichszą pracę. Dla użytkownika oznacza to np. stabilne granie przy niskim poziomie hałasu. Co więcej, w R9 280X przewody cieplne są o średnicy 10mm, zamiast 8mm, co przekłada się na jeszcze większą powierzchnię rozpraszania ciepła (o 220%) i o 40 proc. lepszą wydajność chłodzenia.

Wentylatory wykorzystane w kartach są odporne na kurz i ograniczają gromadzenie się pyłu. Pracują wydajnie i charakteryzują się dłuższą żywotnością. W modelu R9 280X dodatkowo znajdziemy wentylator CoolTech. Zapewnia on 360-stopniowy przepływ powietrza i jest bardziej skuteczny, niż tradycyjne wentylatory przy zachowaniu takiej samej częstotliwości obrotów. Wyróżnia się hybrydowym designem łopatek i łożyska. Wypycha powietrze w wielu kierunkach jednocześnie, przyspiesza usuwanie ciepła i przyczynia się do stabilnego działania karty graficznej.

Cyfrowa architektura zasilania ASUS DIGI+ VRM wpływa na zwiększoną stabilność nawet przy bardzo wysokich obciążeniach. Oprócz tego w kartach zastosowano kondensatory, dławiki i tranzystory Super Alloy Power wykonane ze specjalnych stopów. Umożliwia to zredukowanie zakłóceń zasilania o 30%, wyeliminowanie szumów i 2,5-krotne zwiększenie żywotności karty w porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi.

Ekskluzywne narzędzie ASUS GPU Tweak pozwala na maksymalne wykorzystanie możliwości modeli ASUS R9 280X, R9 270X and R7 260X. Użytkownicy mogą modyfikować częstotliwości rdzenia i pamięci, prędkości wentylatorów oraz docelowej temperatury i zużycia energii. Ustawienia dla konkretnej gry mogą zostać przypisane do dedykowanego dla niej profilu.

Do kart dołączone jest również oprogramowanie do strumieniowania multimediów GPU Tweak Streaming. Ułatwia ono udostępnianie widoku pulpitu w czasie rzeczywistym innym użytkownikom np. podczas grania. W udostępnianym oknie można również przewijać tekst, dzielić się zdjęciami czy obrazem z kamery internetowej.

Sugerowane ceny detaliczne:

R9 280X-DC2T-2GD5 - 1247 zł

R9270X-DC2T-2GD5 - 857 zł

R7260X-DC2OC-2GD5 - 626 zł


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Sinister
14 października 2013, 18:24
niektórzy pewnie będą narzekać na cenę, ale patrząc na to co w zamian dostajemy to są one całkiem rozsądne
avatar
Postal
13 października 2013, 19:35
Nawet całkiem rozsądna cena za ten najmocniejszy model. jestem ciekaw czy to chłodzenie asusa naprawde jest tak dobre jak o nim piszą/mówią
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto