A A A

Karty graficzne Asus GeForce GTX 760 DirectCU w trzech odsłonach

26 czerwca 2013, 12:10
Karty graficzne Asus GeForce GTX 760 DirectCU w trzech odsłonach

Dzisiaj debiutuje na rynku seria kart graficznych GeForce GTX 760 opartych na najnowszym procesorze graficznym 28nm NVIDIA. Firma Asus przygotowała trzy warianty z autorską płytką PCB i chłodzeniem DirectCU II: standardowy, OC i Mini.

Wszystkie karty posiadają ekskluzywne komponenty Super Alloy Power (kondensatory, dławiki i tranzystory), które zostały wykonane z materiałów zapewniających odporność na wysokie temperatury i wytrzymałość przy dużych obciążeniach. Dzięki temu przedłużają żywotność urządzeń, nawet 2,5-krotnie w porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi. Zastosowana w nich architektura Direct Power, zwiększa stabilność, obniża impedancję i latencję zasilania oraz redukuje temperaturę obwodu drukowanego, dzięki lepszemu rozpraszaniu ciepła za pomocą większej liczby kanałów.

Narzędzie GPU Tweak ułatwia użytkownikom przetaktowywanie i regulację ustawień karty. Mogą tworzyć z nim dedykowane profile dla ulubionych gier, zmieniać taktowanie pamięci i procesora graficznego, regulować prędkość wentylatora i definiować pobór mocy oraz maksymalne temperatury.

Asus GeForce GTX 760 DirectCU II OC

Kompatybilna z DirectX 11 karta GeForce GTX 760 DirectCU II OC oferuje użytkownikom wysoką jakość. Jej rdzeń pracuje z częstotliwością 1072MHz, a 2GB pamięci GDDR5 taktowane są zegarem 6008MHz.

Autorskie rozwiązanie chłodzące DirectCU II wykorzystuje miedziane przewody cieplne będące w bezpośrednim kontakcie z procesorem graficznym. Zapewnia o 20 proc. niższą temperaturę pracy w porównaniu z konstrukcją referencyjną. Dwa wentylatory 80mm zostały poddane dokładnym testom, aby zapewnić dwukrotnie cichszą pracę. Dodatkowo, są one odporne na kurz i ograniczają gromadzenie się pyłu. Dostarczają maksymalną wydajność i to o wiele dłużej niż standardowe wentylatory.

Asus GeForce GTX 760 DirectCU Mini

Inżynierowie firmy Asus przenieśli technologię procesorów graficznych NVIDIA do komputerów z małymi obudowami. Nowa karta jest kontynuacją modelu Asus GeForce GTX 670 DirectCU Mini. Podobnie jak jej poprzedniczka zapewnia wysokie osiągi przy kompaktowych wymiarach. Mająca wymiary 17cm x 12cm x 4cm karta GeForce GTX Asus 760 DirectCU Mini bez problemu zmieści się na płytach głównych z niewielką wolną przestrzenią i współpracuje z rozwiązaniami mini-ITX. Rdzeń jej procesora taktowany jest zegarem 1072MHz, a 2GB pamięci GDDR5 działa z prędkością 6008MHz.

System chłodzący DirectCU wykorzystuje komorę parową i płaskie, miedziane przewody cieplne, które przyspieszają rozpraszanie ciepła. Wentylator CoolTech zapewnia wielokierunkowe chłodzenie i zmniejsza hałas podczas pracy.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto