A A A

Karty graficzne Radeon Pro serii WX

9 listopada 2016, 10:00
Firma AMD ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek kart graficznych Radeon Pro serii WX, które są nowymi, wydajnymi rozwiązaniami zaprojektowanymi, aby sprostać ewoluującym oczekiwaniom twórczych profesjonalistów.
Karty graficzne Radeon Pro serii WX

Nowa seria kart została zaprojektowana w odpowiedzi na szereg zmian, jakie obecnie zachodzą w sposobie tworzenie dóbr cyfrowych. Wśród nich jest w szczególności profesjonalne wykorzystanie silników z gier renderujących w czasie rzeczywistym, wzrost znaczenia wirtualnej rzeczywistości, niskopoziomowych API (jak DirectX 12 i Vulkan) oraz otwartych narzędzi i aplikacji.

Karty graficzne Radeon Pro serii WX wchodzą w skład rodziny Polaris, która bazuje na 4 generacji architekturze Graphics Core Next (GCN) wykonanej w 14-nanometrowym procesie FinFET. Produkty te obsługują przyszłościowe standardy monitorów, w tym np. ekrany 5K HDR podłączane poprzez DisplayPort 1.4 , są wyposażone w najwyższej klasy podsystemy multimedialne pozwalające na dekodowanie i enkodowanie wideo z wykorzystaniem technologii HEVC , a także wspierają funkcje TrueAudio Next, są gotowe na wirtualną rzeczywistość oraz mogą się poszczycić cichą, chłodną pracą i znakomitą energooszczędnością. Karty graficzne Radeon Pro WX zostały zaprojektowane tak, aby ich produkcja wykorzystywała wyłącznie materiały ze sprawdzonych źródeł oraz wysokiej jakości komponenty. Podkreśleniem standardów jakościowych sprzedawanych kart z tej serii jest świadczone przez firmę AMD całodobowe wsparcie techniczne VIP i 3-letnia ograniczona gwarancja wraz z możliwością rozszerzenia jej do 7 lat po zarejestrowaniu produktu .

Radeon Pro WX 4100

Model ten zostanie wprowadzony do sprzedaży 10 listopada w cenie 399 USD (MSRP) i zaoferuje niezwykłą wydajność profesjonalistom CAD, którzy szukają małego i cichego rozwiązania. Radeon Pro WX 4100 to pierwsza nisko-profilowa karta graficzna, która przebiła barierę 2 TFLOPS mocy w obliczeniach pojedynczej precyzji oferując ponad 2,4-krotnie wyższą wydajność niż konkurencyjne produkty tej klasy przy prawie identycznym zapotrzebowaniu na energię . Dzięki 4 GB pamięci GDDR5 i 16 jednostkom obliczeniowym (tj. 1024 procesorom strumieniowym) użytkownicy mogą wykorzystać nawet cztery monitory 4K lub jeden 5K 60 Hz, co stanowi możliwości, do jakich konkurencyjne nisko-profilowe rozwiązania służące do CAD nie są w stanie się zbliżyć.

Radeon Pro WX 5100

Model ten zostanie wprowadzony do sprzedaży 18 listopada w cenie 499 USD (MSRP) i przy raptem 75 W potrzebnej energii zaoferuje przełomowe 3,9 TFLOPS mocy w obliczeniach pojedynczej precyzji, co czyni go najszybszym w swojej klasie. W miarę jak silniki z gier stają się coraz powszechniejsze w użyciu obok tradycyjnych aplikacji i własnościowych technologii renderujących, profesjonaliści potrzebują coraz wydajniejszego sprzętu. Karta graficzna Radeon Pro WX 5100 zapewnia wymaganą wydajność w dużych ilościach dzięki 8 GB pamięci GDDR5 i 28 jednostkom obliczeniowym (tj. 1792 procesorom strumieniowym), które pozwalają jej osiągnąć o 41% wyższą wydajność w pakiecie Siemens PLM Software NX niż konkurencyjne produkty tej klasy . Jest ponadto w stanie zapewnić niezwykle wierną, wysokiej rozdzielczości wizualizację realizowaną w czasie rzeczywistym w tak istotnych branżach, jak motoryzacja czy architektura.

Radeon Pro WX 7100

Model ten zostanie wprowadzony do sprzedaży 10 listopada w cenie 799 USD (MSRP) i zaoferuje 5,7 TFLOPS mocy w obliczeniach zmiennoprzecinkowych pojedynczej precyzji w 1-slotowej konstrukcji zaprojektowanej dla profesjonalistów zajmujących się wirtualną rzeczywistością. Wyposażona w 8 GB pamięci GDDR5 i 36 jednostek obliczeniowych (tj. 2304 procesory strumieniowe) karta graficzna Radeon Pro WX 7100 to potężne rozwiązanie do wizualizacji wysokiej jakości, które oferuje o 45% wyższą wydajność niż konkurencyjne produkty tej klasy w programie Dessault Systèmes SOLIDWORKS 2015 . W miarę jak wykorzystanie VR rośnie w projektowaniu, produkcji, multimediach karta ta stanowi odpowiedni sprzęt do zapewnienia użytkownikom nowego poziomu komfortu obsługi tych systemów.

Sterownik Radeon Pro Software Enterprise Driver i wsparcie dla otwartego oprogramowania

Chcąc zapewnić użytkownikom jak najlepsze możliwości wraz z kartami graficznymi Radeon Pro serii WX firma AMD udostępniła ostatnio sterowniki Radeon Pro Software Enterprise Drivers, które zaprojektowano zgodnie z wymaganiami użytkowników korporacyjnych. Dzięki doświadczeniu zdobytym przy okazji rozwijania pakietu Radeon Software Crimson Edition dla produktów konsumenckich, profesjonaliści będą mogli się cieszyć wysoką stabilnością, niezwykłymi osiągami oraz funkcjami podnoszącymi produktywność. Nowe wersje tego sterownika będą wydawane w jasno określonym harmonogramie wydań, tj. w każdy czwarty czwartek kwartału, i będą rozwijane wraz z użytkownikami, dostawcami oprogramowania oraz sprzętu.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto