A A A

Karty graficzne Radeon RX Vega i pakiety Radeon Pack

16 sierpnia 2017, 10:00
Firma AMD ogłosiła, że jej karty graficzne Radeon RX Vega są już dostępne w sklepach internetowych na całym świecie.
Karty graficzne Radeon RX Vega i pakiety Radeon Pack

Karty graficzne Radeon RX Vega to najbardziej zaawansowane konsumenckie karty graficzne na świecie. Zbudowano je na bazie architektury „Vega" i tym samym upowszechniają pionierskie technologie, które dotąd były zarezerwowane dla najdroższych produktów, takie jak High Bandwidth Cache, na który składa się 8 GB przełomowej pamięci HBM2. Zaprojektowane dla uzyskania jeszcze lepszych doznań karty graficzne Radeon RX Vega oferują nowoczesne możliwości, takie jak Rapid Packed Math, High Bandwidth Cache Controller i nowe silniki geometryczne i wyświetlające - to wszystko razem pozwala jeszcze lepiej wykorzystać potencjał niskopoziomowych API w grach zgodnych z technologiami DirectX 12 i Vulkan. W miarę, jak w kolejnych tygodniach i miesiącach deweloperzy będą wydawać swoje gry wykorzystujące te niezwykłe rozwiązania, karty graficzne Radeon RX Vega pokażą swój pełny potencjał pozwalając uzyskać wyższą płynność i lepszą jakość obrazu, dzięki którym rozgrywka będzie jeszcze bardziej wciągająca.

Karty graficzne Radeon RX Vega otrzymały oprawę wykorzystującą najlepsze materiały, konfigurowalny „tachometr GPU" i podświetlenie diodami. Produkty te obsługują wiodące technologie wyświetlania, w tym Radeon FreeSync, która umożliwia płynną i żywą rozgrywkę w HDR . Oprogramowanie Radeon Software ożywia kartę graficzną oraz pozwala uzyskać najlepszą wydajność, funkcjonalność i stabilność od razu po zainstalowaniu sprzętu w komputerze. I sterownik ten będzie coraz lepszy wraz z kolejnymi wersjami, jakie będą wydawane.

Graczom, którzy już posiadają monitor oraz komputer klasy odpowiedniej dla entuzjasty, firma AMD poleca chłodzone powietrzem karty graficzne Radeon RX Vega64, które są dostępne w cenie sugerowanej 499 USD. Karty graficzne Radeon RX Vega56 powinny pojawić się w sprzedaży od 28 sierpnia w cenie sugerowanej 399 USD.

Graczom, którzy czekali na możliwość zakupu całego zestawu komputerowego tej klasy, AMD poleca pakiety Radeon Pack , które są dostępne przez ograniczony czas w wybranych regionach. Pakiet Radeon Black Pack zawiera kartę graficzną Radeon RX Vega64 chłodzoną powietrzem w cenie sugerowanej 599 USD, a pakiet Radeon Aqua Pack zawiera kartę graficzną Radeon RX Vega64 Liquid Cooled Edition - najpotężniejszą w rodzinie Radeon RX Vega - w cenie sugerowanej 699 USD. W pakietach tych znajdują się „obowiązkowe" technologie dla entuzjastów: w biorących udział w promocji sklepach 200 USD zniżki na zakup wybranych monitorów z technologią Radeon FreeSync, dzięki którym rozgrywka jest płynna, oraz 100 USD zniżki na zakup zestawu procesora Ryzen 7 1800X z płytą główną X370, który oferuje znakomitą wydajność wielowątkową, a także 2 znakomite gry: Wolfenstein II: The New Colossus oraz Prey (szacowana wartość to 120 USD).


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto