A A A

Karty graficzne Radeon serii RX 500

19 kwietnia 2017, 12:00
Firma AMD wprowadziła karty graficzne Radeon serii RX 500, które są potężną kombinacją lepszej wydajności w grach, wyższych częstotliwości taktowania i ulepszonej architektury układów z rodziny Polaris.
Karty graficzne Radeon serii RX 500

Karty graficzne z tej rodziny zostały zaprojektowane w szczególności pod kątem ulepszania systemów PC, tj. dla 9 spośród 10 graczy, którzy dziś korzystają z przestarzałej technologii i nie mogą cieszyć się optymalnymi możliwościami we współczesnych grach, płynnie działającym VR czy najnowszymi standardami wyświetlania obrazu . Wśród najlepszych cech nowej serii kart Radeon RX 500 są następujące funkcje i technologie:


  • Optymalna obsługa gier w trybach DirectX 12 i Vulkan - karty graficzne Radeon serii RX 500 to druga generacja układów z rodziny Polaris. Ta architektura została zaprojektowana dla uzyskiwania niezwykle wysokiej wydajności przy wykorzystaniu niskopoziomowych API następnej generacji, czyli DirectX 12 oraz Vulkan, a dzięki asynchroniczności oferuje ponadto znakomite działanie systemów VR. Układy graficzne kart Radeon serii RX 500 zostały jeszcze ulepszone, dzięki czemu oferują wyższe częstotliwości taktowania rdzeni, lepszą efektywność w spoczynku i przy obsłudze konfiguracji wielomonitorowych oraz dostosowaną do wymagań graczy kontrolę nad parametrami pracy sprzętu.
  • Lepsza responsywność, efektywność energetyczna i chłodniejsza praca dzięki technologii Radeon Chill - ten zaawansowany kontroler częstotliwości wyświetlania klatek po włączeniu pracuje automatycznie w tle i dynamicznie steruje liczbą renderowanych klatek animacji w obecnie najbardziej popularnych grach. Czyni to w oparciu o szybkość ruchów myszy i aktywność gracza w grze .
  • Płynna, pozbawiona zacięć rozgrywka z Radeon FreeSync - jest ona dostępna w dużej liczbie przystępnych wyświetlaczy i dzięki niej gracze mogą cieszyć się płynną animacją w praktycznie każdej grze bez problemu rozdarć obrazu czy zwiększonego czasu reakcji (input lag). Dla tych, którzy chcieliby uzyskać jeszcze bardziej perfekcyjną jakość obrazu, technologia Radeon FreeSync 2 oferuje działające z niskim opóźnieniem i bardzo jasne piksele, wraz ze znakomitymi poziomami czerni i szerokim gamutem kolorów, dzięki czemu można wyświetlać treści zgodne z HDR. Ponadto ekrany zgodne z tą technologią mają w standardzie funkcję LFC (Low Framerate Compensation), która umożliwia grę bez zacięć, gdy liczba klatek na sekundę spada poniżej zakresu częstotliwości odświeżania wyświetlacza .
  • Świetne transmisje na żywo i możliwości zapisu oraz dzielenia się własną rozgrywką dzięki Radeon ReLive - karty graficzne Radeon serii RX 500 obsługują rozwiązanie do przechwytywania, dostosowywania i dzielenia się zapisami z rozgrywki. Oprogramowanie Radeon ReLive pozwala graczom cieszyć się jednocześnie płynną rozgrywką jak i nagrywaniem, nawet na najbardziej podstawowych systemach dzięki wsparciu dla nagrywania w rozdzielczości 4K przy 30 lub 60 klatkach na sekundę z wykorzystaniu kodeka HEVC lub H.264 . Radeon ReLive integruje się ponadto z najbardziej popularnymi platformami do transmisji na żywo na całym świecie.

W serii RX 500 będą dostępne następujące modele kart graficznych:

  • Radeon RX 580: do płynnej gry w 1440p - karta ta w testach zapewnia średnio o 57% wyższą wydajność niż Radeon R9 380X, dzięki czemu zapewnia płynną rozgrywkę w wiodących grach AAA i płynne działanie w środowisku wirtualnej rzeczywistości, przy sugerowanej cenie wyjściowej na poziomie 229 USD za kartę graficzną Radeon RX 580 8 GB i 199 USD za Radeon RX 580 4 GB.
  • Radeon RX 570: gra w 1080p na maksimum - dzięki 4 GB pamięci GDDR5 ten model karty zapewnia o 2,3-krotnie lepszą wydajność niż Radeon R7 370 przy sugerowanej cenie wyjściowej na poziomie 169 USD.
  • Radeon RX 560: opłacalna gra w 1080p - dzięki 2 GB pamięci GDDR5 karta ta zapewnia średnio o 57% wyższą wydajność niż Radeon R7 360 w najbardziej popularnych grach na świecie przy sugerowanej cenie wyjściowej na poziomie 99 USD.
  • Radeon RX 550: pierwszy krok do grania - dzięki 2 GB pamięci GDDR5 model ten zapewnia średnio 4-krotnie wyższą wydajność niż zintegrowane układy graficzne i 1,7-krotnie wyższą w porównaniu z kartą graficzną Radeon R7 250 przy sugerowanej cenie wyjściowej na poziomie 79 USD .

 

Karty graficzne Radeon RX 580 i 570 od najważniejszych producentów są już dostępne u sprzedawców na całym świecie, a model Radeon RX 550 powinien być dostępny 20 kwietnia. Karta Radeon RX 560 zostanie wprowadzona w maju.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto