A A A

Kaspersky Lab pomoże pozbyć się botnetu Shadow

13 sierpnia 2008, 12:14
Kaspersky Lab pomoże pozbyć się botnetu Shadow

Policja Holenderska (Wydział ds. Zwalczania Przestępstw z Wykorzystaniem Zaawansowanej Technologii) po wykryciu dużej sieci zainfekowanych komputerów zwróciła się o pomoc w jej rozpracowaniu do firmy Kaspersky Lab, producenta rozwiązań służących do ochrony danych. Dzięki podjętej współpracy zidentyfikowano botnet Shadow, który składa się z około 100 000 zainfekowanych maszyn na całym świecie.

Są to połączone w sieć komputery, które uprzednio zostały zainfekowane szkodliwym oprogramowaniem, dzięki czemu mogą być zdalnie kontrolowane w celu wykorzystywania do przeprowadzania ataków internetowych, kradzieży poufnych danych czy rozsyłania spamu. Firma Kaspersky Lab opracowała szczegółowe instrukcje dotyczące neutralizacji szkodliwego oprogramowania, których końcowym efektem jest demontaż botnetu.

Zostały one udostępnione na stronie internetowej, skąd może je pobrać każdy, kto podejrzewa, że jego komputer może być częścią botnetu. Eddy Willems z Kaspersky Lab Benelux ostrzega: "Programy te mogły pobierać dodatkowe oprogramowanie na komputery wchodzące w skład botnetu. Dlatego użytkownicy powinni przeprowadzić pełne skanowanie swojego komputera przy pomocy aktualnego rozwiązania antywirusowego".

Użytkownicy aplikacji Kaspersky Internet Security i Kaspersky Anti-Virus nie muszą podejmować żadnych działań, ponieważ ich zabezpieczenia są w stanie same wykryć i usunąć szkodliwe oprogramowanie.

Źródło: Kaspersky Lab


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto