A A A

Każdy laptop z Windowsem 11 musi mieć kamerę

28 czerwca 2021, 07:00
Wymaganie stawiane przez Microsoft będzie obowiązywać od początku 2023 roku.
Każdy laptop z Windowsem 11 musi mieć kamerę

Nowy standard

Choć kamera internetowa powoli staje się w laptopach wyposażeniem standardowym, nadal produkowane są modele jej pozbawione – i mowa tu nie tylko o sprzęcie budżetowym, ale także o urządzeniach dla graczy (takich jak Asus ROG Zephyrus G15). Microsoft przy okazji wprowadzenia Windowsa 11 zamierza to zmienić; firma ogłosiła, że od 1 stycznia 2023 r. każdy nowy laptop działający pod kontrolą nowego OS-u będzie musiał dysponować kamerą. Oznacza to oczywiście, iż maszyn wyprodukowanych przed tym dniem wymóg taki nie dotyczy.

Microsoft uściślił również minimalne wymagania dotyczące urządzenia - kamera musi obsługiwać obraz co najmniej w rozdzielczości HD oraz być wyposażona w funkcje AE (automatyczna ekspozycja) i AWB (automatyczny balans bieli).

 

Kontrowersyjna decyzja

Decyzja firmy wzbudziła kontrowersje wśród użytkowników. Zdania są podzielone – z jednej strony producenci nie będą mogli bowiem oszczędzać na coraz bardziej niezbędnych elementach laptopa, z drugiej zaś nowy standard budzi uzasadnione obawy o zachowanie prywatności nabywców sprzętu.

fot. Pixabay


Paweł Bartoszewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
restaumator
28 czerwca 2021, 09:10
Czyli na PC Windows 11 się nie odbędzie?
Najnowsze aktualności
Roomba czeka na święta
2 grudnia 2021
Firma iRobot przygotowała aktualizację oprogramowania automatycznych odkurzaczy, opracowaną z myślą o nadchodzących świętach.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto