A A A

Kiedy iOS 13?

6 sierpnia 2019, 18:30
Gwałtowny przyrost nowych wersji apek w urządzeniach działających pod kontrolą iOS-a zwiastuje rychłe nadejście 13. edycji tego systemu.
Kiedy iOS 13?

Koncern Apple zaprezentował możliwości 13. edycji systemu iOS, w którym obiecał wiele udoskonaleń i nowych funkcji. I tak w najbliższym wydaniu iOS-a odblokowywanie iPhone'a lub iPada za pomocą Face ID ma trwać o jedną trzecią krócej niż w poprzedniej wersji systemu. Ponadto w porównaniu z iOS-em 12 czas uruchamiania apek w iOS 13 ma być o połowę krótszy. Jak zapowiada Apple, nowe aktualizacje będą zajmowały 60 proc. mniej miejsca.

Uaktualniony system będzie dysponował Trybem ciemnym (Dark mode), znanym już z macOS-a Mojave. Unowocześniona zostanie m.in. aplikacja Pliki, za sprawą czego można będzie udostępniać całe foldery przy użyciu iCloud. Aplikacja ta ma również otrzymać dostęp do plików z zewnętrznych urządzeń pamięci masowej, takich jak karty SD i pendrive'y.

Dokładnej daty premiery systemu nie ustalono, choć spodziewana jest we wrześniu tego roku.

 


Adam Chabiński
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Co planują twórcy Snapchata?
18 września 2019
Komunikator stracił wielu użytkowników po tym, jak Facebook skopiował funkcje Snapchata do swojej aplikacji. Twórcy narzędzia nie poddali...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto