A A A

Kindle Oasis 2 oficjalnie zaprezentowany

12 października 2017, 14:30
Amazon zaprezentował drugą generację czytnika Oasis. Urządzenie jest wodoodporne i tańsze od poprzednika!
Kindle Oasis 2 oficjalnie zaprezentowany

Oasis 2, podobnie jak poprzednik, posiada specyficzny kształt obudowy, z jedną krawędzią widocznie grubszą od pozostałych. To rozwiązanie sprawdziło się w modelu pierwszej generacji, więc Amazon postanowił znów z niego skorzystać. Nowy Oasis jest większy od poprzednika, a jego wymiary prezentują się następująco: 159 mm x 141 mm x 8.3 mm w najgrubszym miejscu 3,4 mm w najcieńszym. Sprzęt waży 194 gramy.

Ekran ma przekątną 7 cali, rozdzielczość 1680 x 1264 pikseli i może być podświetlany 12 diodami LED. Sprzęt posiada oczywiście moduł WiFi, Bluetooth, a także 4G. Wbudowana pamięć może mieć pojemność 8 GB lub 32 GB. Jedną z kluczowych cech czytnika jest zabezpieczenie obudowy przed wodą - Oasis 2 spełnia normę IPX8, co oznacza, że może być zanurzony 2 godziny pod wodą bez uszkodzenia.

Kindle Oasis 2 jest zintegrowany ze sklepem z audiobookami Audible i pozwala na synchronizację postępu czytanych ebooków z audiobookami. Najnowszy czytnik Amazonu został wyceniony na 249,99 dolarów w podstawowej wersji, podczas gdy za poprzednika trzeba było dać aż 289,99 dolarów. Warto jednak zauważyć, że w przeciwieństwie do ubiegłorocznego modelu, Oasis 2 nie ma w zestawie etui i dodatkowej baterii.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto