A A A

Kino wirtualnej rzeczywistości

27 stycznia 2015, 07:10
Oculus VR powołała do życia studio filmowe Story Studio, które ma zajmować się tworzeniem interaktywnych produkcji z myślą o tej nowej technologii.
Kino wirtualnej rzeczywistości

Zadaniem Story Studio będzie połączenie sposobów narracji wykorzystywanych w filmach, grach wideo oraz instalacjach artystycznych. Oculus VR, będący własnością Facebooka, chce stworzyć alternatywę dla klasycznego w formie kina. Story Studio zatrudniło byłych pracowników Pixar oraz innych doświadczonych animatorów. Pierwsze materiały zaprezentowano podczas Festiwalu Filmowego w Sundance.

Osoby, które miały szansę sprawdzić debiutancką produkcję Story Studio, wypowiadają się o niej bardzo pozytywnie. Prezentowany filmik nosił nazwę "Lost". Produkcja opowiada historię zagubionego robota. Wszyscy, którzy mieli szansę go obejrzeć (przeżyć?) byli pod wrażeniem. Owszem, nie było mowy o jakości prosto z kina, ponieważ cała historia oferowała wizualia na poziomie niezłej gry komputerowej. Twórcy "Lost" są zdania, że to dopiero początek eksperymentów i przez wirtualnymi filmowcami jeszcze długa droga.

Story Studio planuje wypuścić w tym roku 5 produkcji. W jednej z nich wcielimy się w matadora. Brzmi interesująco. Poniżej prezentujemy materiał omawiający na czym polega wizja Story Studio:

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto