A A A

Klawiatura CM Storm NovaTouch TKL

18 listopada 2014, 11:30
Marka CM Storm wprowadziła do sprzedaży nowy model klawiatury NovaTouch TKL. Urządzenie charakteryzują kompaktowe gabaryty oraz wysoka ergonomia.
Klawiatura CM Storm NovaTouch TKL

NovaTouch TKL to klawiatura wykorzystująca nowe przełączniki hybrydowe, które zapewniają wysoką szybkość działania. Jednym z największych atutów tej technologii jest znaczne skrócenie czasu potrzebnego na powrót klawisza do pozycji wyjściowej. W przypadku klawiatur bazujących na klasycznych przełącznikach Cherry MX wartość ta wynosi od 19 do 25 ms - dla NovaTouch TKL jest to około 3-5 ms. Kolejnym atutem produktu Cooler Master jest punkt aktywacji klawisza, który wynosi zaledwie 1 mm - dla przełączników Cherry MX to około 2-2,2 mm oraz 1,9 mm dla przełączników Kailh. Połączenie tych dwóch elementów sprawia, że NovaTouch TKL to jedna z „najszybszych" klawiatur na rynku.

Dodatkowo NovaTouch TKL jest kompatybilna z przełącznikami Cherry MX. Opcja ta pozwala na niemal nieograniczoną swobodę w personalizacji i dostosowaniu klawiatury do indywidualnych wymagań użytkownika lub planowanej rozgrywki.

NovaTouch TKL oferuje wsparcie dla technologii N-key Rollover (NKRO), umożliwiającej poprawne odczytywanie danych po naciśnięciu wielu klawiszy jednocześnie. Gracze mogą również skorzystać z opcji zmiany parametru częstotliwości powtarzania (repeat rate) za pomocą dedykowanych klawiszy funkcyjnych (wartości 1x, 2x, 4x oraz 8x). Produkt Cooler Master wyposażono także 128 KB wbudowanej pamięci a czas reakcji klawiatury to 1 ms (częstotliwość odświeżania 1000 Hz).

NovaTouch TKL to kompaktowa klawiatura typu tenkeyless (bez bloku numerycznego) wyróżniająca się ergonomią oraz solidnym wykonaniem. Dzięki zastosowaniu specjalnych tłumików dźwięku O-ring, znaczne zredukowano poziomu hałasu wydawanego przez przełączniki (często wskazywana wada klawiatur mechanicznych). Ponadto, jej niewielkie gabaryty oraz odłączalny kabel USB (długość 1,8 metra) sprawiają, że bez problemów zmieścimy ją w torbie lub plecaku, co pozwala na wygodne przenoszenie lub transport.

Klawiatura CM Storm The NovaTouch TKL jest już dostępna w sprzedaży w sugerowanej cenie brutto wynoszącej 789 złotych. Produkt objęty jest 24-miesięcznym okresem gwarancyjnym.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto