A A A

Klawiatury Roccat dla graczy

31 lipca 2020, 14:00
Do oferty marki Roccat dołączyły trzy klawiatury: Vulcan 120, 121 i 122 AIMO.
Klawiatury Roccat dla graczy

Przełączniki Titan na pokładzie

Najnowsze mechaniczne klawiatury Roccat to pierwsze urządzenia w ofercie firmy uzupełnione autorskimi, zaprojektowanymi od podstaw, przełącznikami Titan. Nakładki te stworzono z myślą o graczach. Do serii marki Roccat dołączyły aż trzy klawiatury z przełącznikami Titan: Vulcan 120, Vulcan 121 i Vulcan 122 AIMO.

 

Mniejsze drgania

Jak podaje producent, nowy projekt miał tchnąć nieco życia w zastany świat technologii przełączników mechanicznych. Co daje nakładka Titan? Przede wszystkim cichy punkt aktywacji: w modelach Vulcan 120 i 122 AIMO na poziomie 1,8 mm i wysokości naciśnięcia 3,6 mm, w przypadku Vulcan 121 AIMO odpowiednio 1,4 mm i 3,6 mm.

Każdy przełącznik zawiera też specjalną obudowę, która zmniejsza jego drganie podczas naciśnięcia. Przełączniki zbudowano tak, by minimalizować kontakt przy odbiciu, co według specjalistów z Roccat sprawia, że oprogramowanie wykrywa naciśnięcie szybciej o 20%, a w przypadku modelu Vulcan 121 AIMO – nawet o 30%.

Klawiatury Roccat: system podświetleń

Dodatki Roccat

Klawiatury Vulcan uzupełniono ultralekkimi (o 50% lżejszymi niż zwykłe) nakładkami na klawisze. Urządzenia mają system podświetlenia AIMO, który opiera się na trwałych diodach LED i przezroczystych obudowach przełączników. Takie rozmieszczenie ma sprawiać, że diody równomiernie rozkładają oświetlenie.

System żywego światła można konfigurować oddzielnie dla każdego klawisza w 16,8 mln kolorów lub charakterystycznym dla marki Roccat błękicie.

 

Nie tylko klawiatura

AIMO jest jednocześnie systemem oświetlenia i ekosystemem, którego użyteczność wzrasta wraz z liczbą podłączonych urządzeń AIMO. System reaguje na sytuację i wyświetla efekty świetlne bez potrzeby konfiguracji.

Modele Vulcan 120 i 121 AIMO dostępne są w czarnym kolorze obudowy, natomiast Vulcan 121 AIMO – w białym. Metalowa płyta wzmacnia klawiatury i chroni je przed wstrząsami, a klawisze są tak skonstruowane, żeby nie osiadał na nich kurz. Odłączana podpórka pod nadgarstki i płaski, ultraniski profil mają wpłynąć na ergonomię i wygodę użytkowania nawet podczas długich sesji.

fot. Roccat


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto