A A A

Klikaj tylko w bezpieczne linki

20 kwietnia 2009, 15:25
LinkScanner firmy AVG to kolejna wzorowana na Site Advisor firmy McAfee aplikacja, która ostrzega użytkownika komputera przed niebezpiecznymi linkami jeszcze zanim zdąży on nań kliknąć.
Klikaj tylko w bezpieczne linki

Aplikacja jest darmowa (pod warunkiem wykorzystania niekomercyjnego) i można ją pobrać z tej strony. Jak podaje producent, LinkScanner podczas oceniania linków nie bierze pod uwagę wyłącznie gotowej bazy zagrożeń, ale analizuje zawartość strony, do której prowadzi hiperłącze. Dzięki temu jest w stanie wykryć zagrożenie kryjące się na którejś z podstron popularnego i uznanego za w pełni bezpieczny portalu.

Przy tworzeniu skanera wykorzystano podejście, które producent określa jako "straż sąsiedzka". Składa się na nie globalny zespół ekspertów, który przez lata analizował zagrożenia pojawiające się w sieci, filtr rozpoznający znane i nieznane zagrożenia oraz zautomatyzowana funkcja raportowania wykrytych niebezpiecznych witryn.

Źródło: Informacja prasowa


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto