A A A

Klimatyzatory Sharp

19 kwietnia 2013, 08:33
Klimatyzatory Sharp

Sharp zaprezentował nowe modele klimatyzatorów typu split. W 2013 roku szeroka oferta tych urządzeń wzbogaciła się o kolejne modele: AY-XPC9PHR/AY-XPC12PHR oraz AY-XPC9PSR/AYXP12PSR.

Nowe urządzenia proponowane przez firmę Sharp posiadają szereg sprawdzonych przez użytkowników cech. Są wśród nich m.in.: inteligentny system nadmuchu powietrza – kierowane jest ono pod innym kątem w trybie chłodzenia oraz pod innym w trybie grzania, przez co klimatyzatory efektywniej wykorzystują swój potencjał. Latem klimatyzator szybko ochładza pomieszczenie, zimą czujemy ciepło od stóp i nie odczuwamy bezpośredniego nawiewu gorącego powietrza wprost na siebie. Ciepłe powietrze płynie wolno ku górze, nie porywając ze sobą kurzu. Dzięki możliwości zarówno grzania jak i chłodzenia klimatyzatory Sharp znajdują zastosowanie cały rok, ułatwiają też utrzymanie stałej temperatury w okresie, kiedy w ciągu dnia temperatura jest stosunkowo wysoka a wieczorem drastycznie się obniża.

Modele AY-XPC9PHR/AE-X9PHR oraz AY-XPC12PHR/AE-X12PHR oferują użytkownikom tryb wietrzenia, który szybko usuwa zanieczyszczone powietrze z pomieszczenia oraz tryb Full Power - bardzo silny nadmuch schłodzonego powietrza. Nowością w klimatyzatorach wprowadzanych do oferty Sharp w 2013 roku jest tryb Multi Space, umożliwiający rozprowadzanie chłodnego bądź ciepłego powietrza na większej przestrzeni i do wielu pomieszczeń.

Dodatkowo, nowa funkcja Self-Clean automatycznie czyszcząca urządzenie sprawia, że codzienna konserwacja nie stanowi już problemu, a tryb wakacyjny – zapewniający ogrzanie mieszkania podczas dłuższej nieobecności domowników, sprawi, że powrót z wyjazdu nie skończy się dla nas szokiem termicznym.

Zaletą nowych modeli Sharp jest cicha praca, osiągnięta poprzez zastosowanie nowych rozwiązań w układach mechanicznych i elektronicznych. Podobnie jak wszystkie klimatyzatory firmy Sharp, nowe modele wykorzystują naturalny ruch powietrza, zwany „efektem Coanda”, zapewniający równomierne schłodzenie lub nagrzanie pomieszczenia bez nieprzyjemnego uczucia chłodu bądź ciepła.

Klimatyzatory wyposażone są również w różnego rodzaju filtry, mogą oczyszczać powietrze z kurzu, pyłków, dymu, a nawet zwalczać wirusy i grzyby. Zapewnia to zastosowana w nich technologia Plasmacluster, która bazuje na procesach oczyszczania zachodzących w naturze - produkuje ona czynniki oczyszczające: jony ujemne i dodatnie. Dzięki temu unikalnemu systemowi klimatyzator pełni również funkcję odświeżacza powietrza, znika zatem problem wysuszonej skóry czy oczu, oraz nieprzyjemnego zapachu z jakim często kojarzone są klimatyzatory, a powietrze jest przyjazne dla szczególnie wrażliwych osób – dzieci i alergików.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościSamsung planuje nowy tablet
23 stycznia 2019
Koreańska marka wciąż wierzy w tablety. Z tego powodu przygotowuje się do prezentacji nowego modelu z Androidem.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto