A A A

Koalicja gigantów branży IT

1 lipca 2008, 15:06
Koalicja gigantów branży IT

Największe potęgi branży IT, tj. Google, Cisco Systems, Verizon Communications, Hewlett-Packard, Sony Ericsson, założyły organizację o nazwie Allied Security Trust. Ma ona chronić te korporacje przed działaniami tzw. trolli patentowych, czyli firm, które zawczasu rejestrują patenty lub też odkupują je od innych tylko po to, by udzielać wielkim przedsiębiorstwom licencji na nie.

Ochrona, jaką ma dawać Allied Security Trust, będzie polegała na wykupywaniu wszelkich istotnych rozwiązań, zanim zostaną przejęte przez potencjalną konkurencję i wykorzystane przeciwko uczestnikom porozumienia. Działanie to jest odpowiedzią na coraz bardziej powszechne zjawisko pozywania do sądu o naruszenie patentów. Każdy z członków Allied Security Trust wpłacił 250 tys. dolarów wpisowego i przelał na konta organizacji po 5 mln dolarów na przyszłe zakupy patentowe. Tak też musi zrobić każda kolejna firma, która zechce wejść w skład Allied Security Trust.

Wśród analityków panuje przekonanie, że posunięcie to jest skierowane przeciwko Microsoftowi, który słynie z posiadania olbrzymiej ilości patentów, zdobytych poprzez wykupywanie własności intelektualnej niewielkich spółek. Wiele z nich było wykorzystywanych później w celu utrudniania rozwoju produktów konkurencji.

Źródło: Reuters


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Sąd blokuje blokadę
21 września 2020
Komunikator WeChat nadal może być używany w Stanach Zjednoczonych.


Tylko dla pełnoletnich
21 września 2020
Grupa aktywistów wzywa koncerny Google i Facebook, aby nie emitowały reklam przeznaczonych dla dzieci.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto