A A A

Kod źródłowy pierwszej przeglądarki WWW sprzedany

1 lipca 2021, 07:10
Cena niewymienialnego tokena poświadczającego prawo do własności kodu przekroczyła 5 milionów dolarów.
Kod źródłowy pierwszej przeglądarki WWW sprzedany

Całkiem dobra przebitka

Nieznany nabywca zapłacił 5 434 500 dolarów za oryginalny kod źródłowy pierwszej na świecie przeglądarki internetowej. Autentyczność kodu potwierdza niewymienialny token NFT.

Transakcji dokonano za pośrednictwem nowojorskiego domu aukcyjnego Sotheby's. Inicjatorem licytacji zakończonej 30 czerwca był sam autor przeglądarki – Tim Berners-Lee, który przekaże całą uzyskaną sumę na cele charytatywne.

Cena wywoławcza kodu wynosiła 1000 dolarów. Aukcja rozpoczęła się 23 czerwca; przez większą część ostatniego dnia licytacji najwyższa oferta wynosiła ok. 3,5 milina dolarów. Cenę końcową udało się osiągnąć w ciągu ostatniego kwadransa aukcji.

Nabywca otrzyma wraz z kodem film pokazujący proces jego zapisywania, cyfrowy, skalowalny plakat zawierający cały kod oraz mający postać pliku README.md list od Tima Bernersa-Lee.

fot. Lawrence Monk – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto